דוגמנית העל והמגישה כריסי טיגן עושה שירות מדהים ומשמעותי לאימהות, ובכלל מנצלת את מעמדה הציבורי למטרות חשובות שוב ושוב. זה לא חדש. למעשה, אם היינו יכולות, כנראה היינו מסקרות את פועלה של טיגן למען החברה וספציפית למען נשים על בסיס שבועי – עשייה שמתבטאת לעיתים קרובות בפוסטים, תמונות וציוצים, מה שאולי נשמע פעוט ולא באמת בעל משמעות, אבל במקרה של טיגן, עם 10.7 מיליון עוקבים בטוויטר ו-18.7 מיליון באינסטגרם, היא מוכיחה פעם אחר פעם כמה כח יש ברשתות החברתיות. בדיוק כפי שמביא לידי ביטוי הפוסט האחרון שלה.

במהלך סוף השבוע, טיגן פרסמה תמונה שלה מניקה את בנה מיילס ואת בובתה של בתה לונה, ללא חלק עליון. "לונה מכריחה אותי להאכיל גם את בובת התינוק שלה, אז אני נראה לי שיש לי תאומים עכשיו", כתבה.

Luna making me feed her babydoll so I guess I have twins now

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

 

אם אתם לא מכירים את טיגן או עוקבים אחרי הפוסטים שלה, יתכן שלראות אותה מצטלמת בעירום חלקי תוך כדי הנקה במלוא הביטחון יפתיע אתכם. אולם עבור העוקבים והמעריצים, בתמונה הזו טיגן פשוט ממשיכה לספק את הסחורה – זו לא תמונת העירום הראשונה שהיא מפרסמת, ולא תמונת ההנקה הראשונה שהיא מפרסמת.

כבר בפרסומה של התמונה הזו, כריסי חסרת המורא עושה שירות מצוין לאימהות. היא תורמת לנורמליזציה של הנקה בציבור בכך שהיא חושפת את עצמה בשעת הנקה ומתייחסת לתמונה הזו כאל הדבר הכי טבעי ונורמלי בעולם. בכך שהיא ממשיכה ומפרסמת תמונות שלה בשעת הנקה, היא ממשיכה ואומרת לאימהות שאין להן שום סיבה להתבייש מלחלוץ שד בציבור ולהאכיל את התינוק כשהוא רעב.

אבל הפעם, הדבר המדהים באמת שטיגן עשתה בפוסט הזה טמון דווקא בתגובות.

כנראה שהאם הטרייה ידעה בדיוק אילו תגובות היא צפויה לקבל על התמונה הזו עוד בטרם פרסמה אותה, כמי שכבר פרסמה תמונות עירום ותמונות הנקה שלה בעבר. ואכן, בין הפרגונים הרבים להם היא זוכה, היו גם מי שנרתעו מהמראה הזה. "וסת, לידה וסקס הם גם טבעיים", כתבה מגיבה אחת, "אבל זה לא אומר שאני רוצה לראות תמונות שלהם, ו/או סלבריטאיות כמו כריסי טיגן מתקלחות או מניקות. הבנו".

"השונאים ישנאו", כך אומר השיר המפורסם, וזו גם הגישה הבריאה לרוב בכל הנוגע לטוקבקים – אבל הפעם טיגן בחרה שלא לעבור הלאה על תגובות כאלו. היא הקדישה מזמנה כדי לענות לכמה וכמה מהמגיבים שבחרו לבקר אותה, ועשתה זו בחדות רבה – כזו שכל אמא טריה שצריכה להתמודד עם תגובות דומות בסביבתה תוכל לאמץ.

 

בהמשך לתגובה המצוטטת לעיל, טיגן ענתה: "לא אכפת לי לראות תמונות זיקוקים מגורענות, סלפיז מקואצ'לה (פסטיבל מוזיקה ענק בקליפורניה – נ.ב.) או תמונות בריכה, אבל אני נותנת לאנשים לחיות. תרגיעי את הציצים שלך ותמשיכי לגלול".

טיגן הגיבה גם לציוץ שכבר נמחק מאז, ובו נכתב: "אני חושב שזה לגמרי בסדר שנשים מניקות בציבור, הן עושות זאת כיוון שהן צריכות. אבל כשאת מפרסמת ברשת החברתית שאת עושה את זה, זה יוצא די נרקיסיסטי". גם הפעם היתה לה תשובה מושלמת: "אני פשוט נרגעת. כותבת על חיי היומיום כמו שאני עושה עם כל נושא אחר, בישולים, משחקים עם הכלבים וכדומה. אתה זה שהופך את ההנקה של תינוק לעניין גדול, כי יש לך תסביך מוזר עם ציצים".

 

נראה שטיגן היתה בשוונג אתמול, כי היא בחרה שלא לשתוק גם מול מגיבים שביקרו את איבתה המופגנת כלפי נשיא ארה"ב המכהן. בהמשך לתגובה שכתבה, בה אמרה שהיא "נותנת לאנשים לחיות", מגיב אחד כתב, "זה די כמו מה שהיא צריכה לעשות ולהפסיק לעקוב אחרי טראמפ – אותו היא טוענת שהיא מתעבת, ועדיין יוצאת מגדרה כדי לא רק להמשיך ולעקוב אחריו, אלא להגיב בעקביות ולהראות שהיא אובססיבית כלפיו... די דומה, לא?". על התגובה המופרכת למדי הזו טיגן ענתה – "ראשית, אני לא עוקבת אחריו בטוויטר. הוא הנשיא, טיפש שכמותך. אני אמורה להפסיק לעקוב מנטאלית אחרי המנהיג של המדינה שלנו?", ובציוץ נוסף כתבה: "כאילו או מיי גאד, אני כלללל כך אובססיבית למנהיג המטופש והארור של המדינה שלנו ולהחלטות הנרקיסיסטיות שהוא מקבל בשגרה שמשפיעות עליי ועל כל הסובבים אותי, כאילו, כזאת אובססיבית!".

 

אבל, אם נניח לרגע את טראמפ בצד, נראה את הצד האימהי, היפה בפשטותו ובטבעיותו שכריסי טיגן ממשיכה להציג בפני העולם, מבלי להתנצל או להתבייש לרגע. כמה כח יש באישה כזו, דוגמנית על וכוכבת במעמדה, שמראה לכלל האימהות שאין להן שום סיבה להתבייש להניק בציבור, שום סיבה להתכסות כדי להסתתר ממלעיזים ומביישים, ועוד עוזרת לנו למצוא את המילים והאומץ לענות לשכמותם. תמשיכי ככה כריסי, אנחנו מעודדות אותך – ומודות לך.