תלמה צ'יאקה מיוסטון שבארצות הברית ילדה השבוע שישייה, כנגד סיכוי של 4.7 מיליארד. תלמה הביאה לעולם שני זוגות של תאומים זכרים ועוד תאומות נקבות ביום שישי האחרון, בבית החולים לנשים בטקסס. כל ששת התינוקות נולדו בין 4:50 ל-4:59 לפנות בוקר, ובמשקלים הנעים בין 800 גרם ל-1.3 קילוגרם.

על פי הדיווח של בית החולים, כל אחד מהתינוקות נמצא במצב יציב וימשיך להיות תחת פיקוח ביחידה לטיפול נמרץ. צוות הרופאים המיילדים, בהובלת ד"ר זיאד חיידר, ד"ר שארמיל ח'ירה וד"ר ישראל שמחוביץ, עדכנו שגם צ'יאקה מרגישה טוב ומתאוששת מהלידה.

כפי שאתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם, לא פשוט למצוא שמות לשישה ילדים, גם כשיש תשעה חודשים לחשוב על זה, וצ'יאקה הודיעה שבינתיים היא קראה לבנותיה זינה וזוריאל. הרי זה ידוע שתמיד יותר קשה למצוא שמות של בנים. 

הפעם הראשונה שנרשמה לידת שישייה היתה ב-1968 בברמינגהם, ועל פי התיעוד 28 אנשי צוות היו אחראיים לכך שהלידה תעבור בשלום. ב-1983, ג'נט וולטון מליברפול עשתה היסטוריה והפכה לאמא הראשונה שילדה שש בנות בלידה אחת. וולטון אפילו כתבה על ההתמודדות שלה בגידול שש הבנות, בספר שיצא ב-2005 תחת השם "שישה ניסים קטנים: הסיפור האמיתי ומחמם הלבבות על גידול השישייה הנקבית הראשונה בעולם".

כאמור, הסיכויים ללדת שישייה הם נמוכים ביותר. למעשה, יש סיכוי טוב יותר להיפגע מברק פעמיים (1 ל-9 מיליון), או אפילו לזכות בלוטו (1 ל-302 מיליון). אז אם כך, המקרה של ציאקה הוא בהחלט נדיר. אבל מי שאוחזת בשיא על מספר הילדים הרב ביותר שנולדו בלידה אחת, היא נדיה סולימן, אשר התפרסמה ב-2009 אחרי שילדה את השמינייה הראשונה בעולם שבה כל אחד מהתינוקות הצליח לשרוד את השבוע הראשון בחייו.    

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey Trot 5k Tradition...#FamilyRun #HappyThanksgiving #VeganThanksgiving

A post shared by Solomon Family (@nataliesuleman) on

סולימן התפרסמה כסוג של תופעה אקסצנטרית, והצהובונים נהנו לעקוב אחריה לפני ואחרי הלידה. סולימן עצמה מספרת על שנים קשות, בהן התמכרה לסמים ונאלצה להתפרנס ולפרנס בדוחק מסרטי פורנו, אך כעת נראה שהיא מגדלת את השמינייה, יחד עם ששת ילדיה האחרים, בשלווה יחסית. אין ספק שכעת היא יכולה לתת לצ'יאקה לא מעט שיעורים, ובתור התחלה: איך מרדימים שישה ילדים בבת אחת?