בשנים האחרונות תרבות הסלבס עברה סוג של מהפך. בהתחלה היינו מורגלים לראות את הכוכבים שלנו במגזינים, בתמונות מהונדסות להחריד או בצילומי פפראצי שהתחלקו לשניים – כאלו שהוזמנו מראש וכאילו תפסו את הכוכב או הכוכבת מופתעים ומתוקתקים על חוף הים או במסעדה, וכאלו שלא היו מתוכננים וניסו לתפוס את הכוכבים ברגעים אותנטיים ואפילו מביכים.

עם המצאת הרשתות החברתיות בכלל והאינסטגרם בפרט כולם לקחו את השליטה לידיים, שיחררו תמונות מרגעים אינטימיים, הכניסו את כולנו לחיים הפרטיים שלהם וזיכו אותנו בהצצה לחיים מבפנים. לראות איך נראה החלום. ככל שעבר הזמן היה ברור שגם במקרה הזה מדובר בזיוף, הרגעים "הטבעיים" נבחרים בקפידה, מתוכננים עד לפרטים הקטנים שכוללים אפילו תאורה מיוחדת (אביזר הכרחי לכל אינסטגרמית מתחילה), בחירת לוקיישנים, פילטרים, ואינסוף ניסיונות צילום עד לתמונה המושלמת.

אחרי שהעולם התחיל להתחלחל מתרבות האינסטגרם והזיוף התחילה תופעה חדשה, כוכבים וכוכבות מצלמים את הפגמים שלהם ומודים שהם אמיתיים. זה היה יפה ובריא ובאמת עזר להמון אנשים להרגיש שהם גם בסדר ואף אחד לא מושלם – עד שגם הקטע הזה הפך לטרנד וכל שחקנית עם פטריה בבוהן צילמה והעלתה כדי להראות גם את "ההתמודדות שלה" ולקושש לייקים ועוקבים.

כן, זיוף אפשר להריח מקילומטרים וכולנו למדנו לעשות את זה אבל באותה מידה אפשר גם לזהות אמת. ויש נשים שמספקות לנו רגעים כאלה של חיים אמיתיים, במקרים מסוימים זו לא פחות משליחות. רגע אמיתי כזה סיפקה לנו אנה ארונוב, דווקא האישה שלבשה בחייה כל כך הרבה נצנצים (רוקדים עם כוכבים וזה). הכוכבת, שהפכה לאמא לפני שנייה בערך, צילמה את עצמה רגע אחרי שילדה וחשפה איך גוף אחרי לידה נראה. הבטן בקושי ירדה, החזה נפוח והכל בסדר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna)

סביר להניח שרבים מכם לא מבינים למה מה שאנה עשתה הוא כל כך גדול. סביר להניח שרבים מכם גם לא ילדו. אז בואו אגלה לכם סוד, למרות שנדמה שכולן מדברות על מה שקורה בהריון ובלידה והכל ברור, ויש קורסים ודולות וסדנאות – יש נושאים שעדיין לא מדוברים. יכול להיות שהם טאבו, יכול להיות שיש כאלו שחושבים שמדובר בדברים שהם ברורים מאליהם – אבל זה קורה. באופן אישי, אני עברתי תקופת הריון נהדרת, ולידה לא פשוטה שנמשכה יותר מ-48 שעות. קצת קשה לתאר את התחושה הזאת שאחרי לידה ראשונה, אצלי המילה שהכי מתקרבת לתאר אותה יותר מהכל היא הלם. הייתי כאובה, פצועה, מאושרת, מבולבלת, ובעיקר לא קלטתי מה קרה כאן עכשיו. כשהצלחתי לקום מהמיטה בפעם הראשונה והסתכלתי על עצמי התחושה הזאת "הלם" התעצמה. תקראו לזה טפשת, תקראו לזה חוסר מודעות עצמית – אבל הייתי בטוחה שאחרי שאני אלד והתינוק ייצא הבטן תיעלם או לפחות תרד משמעותית. זה לא קרה. נראיתי כאילו אני בחודש שישי- שביעי וכל זה הוסיף לתחושת הדכדוך – אובר הורמונים ומיני היסטריה. ובעיקר כעסתי שאף אחת לא סיפרה לי שזה קורה.

שנאתי את הבטן שנשארה לי. היא הייתה עצומה ולא פרופורציונלית ובניגוד לכמה שעות קודם לכן – היא כבר לא הייתה חמודה כי כבר לא היה שם תינוק. ואז חשבתי שאני לא אחזור לעצמי ושככה זה יישאר תקופה ארוכה מאוד. לאט לאט הגוף שלי חזר לעצמו, ונרפא ונרגע. ולאט לאט גם אני נרגעתי. ומאז אני דואגת לספר לכל הריונית טרייה לילד ראשון שזה קורה, שהבטן לא נעלמת בשנייה ושלא תצפה. זה אולי נראה טריוויאלי ושטחי כי עומד להיוולד כאן פלא אבל זה חשוב, כי אישה צריכה לדעת מה הגוף שלה עומד לעבור ושהתחושות שהיא תרגיש הן טבעיות.

אני חושבת שמעבר לזה ש"אף אחת לא סיפרה לי" מה קורה לגוף אחרי לידה, גם אותה תרבות זיוף שדיברתי עליה קודם גרמה לי לחוות את המציאות בצורה מעוותת אחרי שבמשך שנים כל שחקנית וזמרת שילדה דאגה לצאת מבית החולים זוהרת עם סקיני ג'ינס, שלא נדבר על אלו שגם קבעו צילומי הלבשה תחתונה יומיים אחרי כאילו הגוף לא עבר טראומה.

רגע של זיוף. אמילי רטאייקאוסקי מנסה ליצור את התמונה המושלמת:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

 

האינסטגרם יוצר הרבה רגעים של זיוף, אבל הוא יוצר גם המון רגעים של חסד. שחקניות שילדו ומשתפות תמונות של סימני מתיחה, כאלו שמעלות תמונה של הצלקת מהניתוח הקיסרי שעברו, כאלו שמצלמות את עצמן מדברות על דיכאון אחרי לידה, כאלו שמשתפות בתהליך של הפרייה ואפילו אחת שזעקה את כאבן של נשים בלי חלון בחדר. אני חושבת שאנה ארונוב היא הראשונה ששיתפה איך נראה גוף של אישה מיד אחרי לידה והבהירה לנשים צעירות שהבטן לא נעלמת ושהגוף משתנה וצריך להחלים. ועל זה כולנו צריכות להודות לה. זה משמעותי וזה עצום וזה עוד משהו שאישה צריכה להיות מודעת אליו ולהשלים איתו. הגוף שלנו הוא פלא, אנחנו צריכות להתחיל להתייחס אליו ככזה ולהפסיק להאיץ בכוח את התהליכים שאנחנו עוברות.

ולפני סיום, תנו לי לחשוף בפניכם סוד שגיליתי לפני כמה שנים – ב-90% מהפעמים אותו סקיני ג'ינס מפורסם שדוגמניות/ שחקניות/ כוכבות יוצאות איתו מבית החולים הוא פשוט מכנס הריון מתרחב דמוי ג'ינס. תוסיפו לזה חולצה רחבה שיקית והנה, גם אתן יכולות להזמין פפראצי.