"חשוב לזכור שהציפיות והצרכים משתנים במהלך השנים ועל כן זוגיות בגיל השלישי, כשהיא לרוב פרק ב' עבור רבים, אינה דומה לזוגיות הראשונה מבחינות רבות." מספרת סימה זיידמן- אלמנה בת ה-85, אם ל-3, סבתא ל-8 וסבתא רבה ל-5, דיירת באחוזת צהלה. "הרצון לרוב הוא לפרטנר לחוות איתו חוויות משותפות, להפיג את הבדידות, לקבל תמיכה ברגעים מורכבים של הזקנה ועוד" היא מסבירה. בשיחה איתה, העניקה סימה מספר עצות למציאת זוגיות בגיל השלישי:     

  1. מעגלים חברתיים- הסיכויים למציאת בן/בת זוג שיתאים לגרסה המעודכנת שלך גדלים במעגלים חברתיים דומים- במידה ויש לך עניין בתאטרון, אמנות או ספורט, צאו לטיולים, חוגים ומעגלי שיח בתחומים אלו ויתכן ותפגשו באדם שתרצו לחלוק עמו חוויות משותפות אהובות.
  2. רשתות חברתיות- אין מה לעשות, כולם שם, מקטן ועד גדול, וזוהי דרך נהדרת להתחיל קשר וירטואלי ולראות כיצד הדברים זורמים בשיחה, ויתכן ואף תגיעו לפגישה. האפליקציות רבות ומגוונות וישנן אפליקציות ייעודיות לגיל השלישי. במידה והחלטתם ללכת על זה, בדקו שהתמונה שלכם אכן משקפת אתכם ומייצרת עניין ראשוני.
  3. הציבו גבולות גזרה- מאחר ומדובר בזוגיות כשלרוב יש לבני הזוג בתים נפרדים, ילדים ואף נכדים פעמים רבות, חשוב להבהיר מראש איזה סוג קשר אתם מחפשים ומה נוח לכם לדוג' פעמים רבות בני הזוג בוחרים להמשיך להתגורר בבתים נפרדים ולהיפגש כשמתאים לשני בני הזוג.
  4. תהיו עם לב פתוח- החששות והספקות ברורים, כבר הייתם בזוגיות ארוכה, חוויתם את רוב חייכם עם אדם אחר, איך אפשר להתחיל הכל מחדש? אך זכרו, כי זהו פרק חדש ואחר, אף אחד לא מצפה שתהיו האדם שהייתם לפני 60 שנה, וברור שלוקח זמן עד שנוצר הקליק.
  5. אל תהיו קשים עם עצמכם- גם אם זה לוקח לכם זמן, גם אם הילדים שלכם מעקמים פרצוף מסיבה כזאת או אחרת- אתם יודעים הכי טוב מה נכון עבורכם.
  6. המציאו את עצמכם מחדש- תיהנו מהפריווילגיה של היכרות חדשה בשלב זה בחיים בו אתם בשלים, לא במירוץ המטורף של קריירה וילדים. יש לכם זמן להכיר ברוגע ובלי לחץ ואף בלי מחויבות. פשוט ליהנות.
  7. אין גיל לאהבה- הלב שלנו, בעל יכולת מופלאה להתאהב שוב ושוב, צריך להיות רק עם לב וראש פתוח. הכל אפשרי. יש זוגות שהכירו בגיל 70, 80 ואף 90- כשיש התאמה וחיבור ורצון טוב של הצדדים- הכל אפשרי.