יצאתי פעם לדייט עם בחור מקסים, חכם וחתיך עד כאב. הפגישה שלנו התקיימה אחרי מספר שיחות טלפון והתכתבויות לא קצרות במיוחד ושנינו כבר היינו כמהים למפגש בעולם האמיתי. כשהגעתי לבית הקפה קלטתי שהוא באמת נאה מאוד וחמוד ומצחיק ומותק אמיתי, רק שהוא "שכח" לעדכן אותי בפרט שולי וקטן: הוא איבד את יד שמאל באחת ממלחמות ישראל הרבות.

איך לא שמתי לב? ובכן, לאתר ההיכרויות הוא העלה תמונה שלו מלפני הפציעה ובשיחות הוא הזכיר איזה "קרב ששינה את חייו" אבל לא סיפר על התוצאות של הקרב הזה או לאיזה שינוי בדיוק הוא מתכוון. כמובן, לא עצבן אותי שאין לו יד. עצבנה אותי העלמת המידע המכוונת. כאילו, מה חשבת שיקרה? שלא אשים לב שאני נפגשת עם אדם בלי יד? אתה מטומטם או מה?

הקטע המעניין הוא שהבחור דווקא מצא חן בעיניי ובכל זאת סירבתי לראות אותו שוב כי מבחינתי הוא הסתיר ממני מידע שברור שהוא קריטי. לקח לו קצת זמן לשכנע אותי והרבה תירוצים ובסוף דווקא כן נפגשנו שוב וגם יצאנו תקופה קצרה ושכבנו. זה נגמר מסיבות אחרות לחלוטין וזו כנראה ההוכחה הכי טובה לכך שלא הפריעה לי הנכות כמו שהפריע לי השקר. וכאן בדיוק נשאלת השאלה, האם זה בכלל שקר? הרי הבחור לא שלח לי תמונה של גבר אחר טרום הפגישה. התמונה הייתה שלו, פשוט היא צולמה לפני הפציעה או שצולמה בזווית כזו בה היה בלתי אפשרי להבחין בה. כמו כן, הוא לא טרח לציין את המידע הזה ואני כמובן לא שאלתי: "תגיד, יש לך שתי ידיים, נכון?". האם הסתרת מידע קריטי (ובואו נודה באמת- מדובר במידע קריטי) נחשבת לשקר?

בחירת תמונה לאתר הכרויות

מה נחשב לשקר ומה נחשב לאמת? צילום: shutterstock

אנשים אוהבים לספר לעצמם סיפורים ולכאורה הרי יש הבדל בין לשקר ובין לא לספק מידע. המשקרים פשוט מעלים תמונה של אדם אחר במקום תמונה של עצמם או מספרים שקר מובהק. על אלה אני לא רוצה לדבר כעת, להם מגיע פוסט נפרד (וסטירה מצלצלת). אני כן רוצה לדבר על אלה שמעוותים "קצת" את המציאות. נגיד, לשלוח תמונה שלך מלפני 3 שנים זה לא שקר, נכון? זו באמת את. ואם מאז שצולמה התמונה הזו ועד לרגע זה העלית 20 ק"ג זה עדיין לא שקר? ואם מדובר אך ורק בתמונת פנים, ממנה לא ניתן להסיק שאת שמנה זו העלמת מידע לגיטימית?

כן, אני יודעת, בכל מקרה יהיה פער בין המציאות לתמונה כי המציאות היא מציאות והתמונה היא תמונה. בעולם האמיתי אנשים הם לא ערימת פיקסלים צבעונית. יש להם ריח וקול וצורת הליכה ומחוות גוף וכמובן, כריזמה ואופי שיוצאים החוצה. אנשים שנראו סבבה בתמונה יכולים בהחלט לא למצוא חן בעיניכם במציאות ואנשים שאמרתם לעצמכם "טוב, נו, ניפגש איתם" עשויים להיות סקסיים ממש. אי אפשר באמת לדעת עד שנפגשים ובכל זאת, יש מקום לדבר על תמונות ועל הקשר או יותר נכון חוסר הקשר שלהן למציאות.

אני מקבלת עשרות תמונות בשבוע מגברים ונשים שאמא שלהם לא תזהה אותם בתמונה שהם שלחו: תמונות מרוחקות, מטושטשות, עם משקפי שמש, עם טריליון חברים שהם מחובקים איתם, מבט הצידה, מבט לאדמה, שיער על הפרצוף, עריכת תמונה ברורה ומובהקת בפוטושופ או בתוכנה אחרת וכו' וכו'. אני באמת מנסה להבין מה יוצא לכם מזה. אם זו התמונה שאתם בוחרים להעלות לפייסבוק שלכם - זכותכם המלאה אבל כשמדובר באתר הכרויות זה בעייתי, בלשון המעטה. כן, אופי ופנימיות ותחביבים ותחומי עניין וכל זה ועדיין - אם הצד השני לא נמשך אפילו קצת למה שעיניו רואות, הקשר שלכם עשוי, במקרה הכי טוב, להסתיים בידידות אפלטונית ותעשו לי טובה, לא נרשמתם לאוקי. קיופיד בשביל למצוא ידידים חדשים, סבבה?

תראו, אני לא מצפה שתשלחו תמונה שצולמה דקה אחרי שהתעוררתם, עם עיניים נפוחות ופרצוף פחוס או שתצלמו את הצלוליט שיש לכן בתחת או קלוז אפ של הגב שלכם שבמקרה ממש עכשיו עמוס בפריחה. כשאני כותבת תמונות שמשקפות את המציאות אני לא מתכוונת למיצג מפורט של כל הפגמים שלכן ושלכם. אני מתכוונת לתמונה נורמאלית, ממנה באמת אפשר להבין איך אתם נראים כרגע, פחות או יותר.

היי, אתה! זה ממש נחמד שנהגת להתאמן בחדר כושר באופן קבוע בשנת 2003 ופיתחת שרירים לתפארת מדינת תל אביב אבל אחי, השנה היא 2016. שרירים לא מחזיקים 13 שנה, סבבה? אם אין לך גוף שרירי כרגע זה לגמרי מאה אחוז, רק אל תטעה את הציבור בבקשה. ושיהיה ברור, אני לא נמשכת, בלשון המעטה, לגוף גברי מנופח ואני לא חושבת שזה יפה. אם תשלח לי תמונה שלך עם שרירים מוגזמים, סביר להניח שלא נתראה בעולם המציאותי ואולי קצת חבל. אם תשלח תמונה שלך עם שרירים למישהי שמאוד אוהבת את זה וכן תתראו בעולם המציאותי, היא מאוד תתאכזב לגלות שהשרירים נגמרו יחד עם המנוי לחדר כושר.

היי, את! זה יופי שלפני שנתיים היית דומה לגל גדות אבל אם מאז העלית 20 ק"ג ועשית קרחת אין שום סיבה הגיונית לפרסם תמונה מפעם אלא אם לדייט את מתכוונת לשלוח את הבחורה ההיא מפעם ולא להגיע כפי שאת היום.

ולמה בכלל אנחנו עושים את זה? בעיקר כי לימדו אותנו שאנחנו לא ראויים. שהגוף שלנו והפנים שלנו וכל העטיפה החיצונית שלנו לא מספיקים כמו שהם, לא טובים די. לימדו אותנו שאם רק נראה כמו "שצריך" אולי יגיע לנו שיאהבו אותנו ושיימשכו אלינו ושיירצו לגעת בנו. הקטע המרגיז הוא שאין שום גוף שהוא לא בסדר, אין שום משקל שאסור להיות בו, אין גובה "נכון", אין מראה "ראוי". אין דבר כזה. יש גברים ונשים מכל הסוגים וכולם לגמרי בסדר. מה כן יש? יש מודל יופי שנחשב למקובל אבל הסתכלו רגע סביבכם: האם כל הנשים והאנשים שמה בחוץ שנמצאים בזוגיות תואמים למראה הזה? האם כל האנשים שחיים בזוגיות, שיש להם חיי מין טובים וסדירים באמת נראים כאילו הם יצאו עכשיו מקטלוג? אני אגלה לכם סוד: יש שם בחוץ מספיק אנשים שיימשכו אליכם, תמיד. הניסיון להתאים את התמונה באתר הכרויות או את הפרטים על המראה החיצוני לסטנדרט היופי המקובל לכאורה הוא, לכל הפחות, עצוב.

אני יודעת מה אתם חושבים עכשיו: נו, בטח, לה קל להגיד כי היא מתאימה לסטנדרט היופי המקובל. היא לא צריכה להעלות רק תמונת פנים שלה מאופרת לתפארת, היא יכולה "להרשות" לעצמה להעלות גם תמונות גוף וגם תמונות בלי איפור כי בכל מקרה אף אחד לא יפסול אותה על הבסיס הזה.

ובכן, קחו נשימה עמוקה כי אתם טועים. פעמיים.

בפעם הראשונה אתם טועים כי לא תמיד נראיתי כמו שאני נראית כעת. ממש לא מזמן שקלתי עשרות ק"ג יותר וגם אז נהניתי מחיי רווקות בתל אביב. ומה כתבתי על עצמי בתקופה ההיא באתרי הכרויות? ובכן, ויתרתי על מכבסת המילים המיותרת והשתמשתי בנשק נהדר שיש לכל אחד ואחת: האמת.

לא "מלאה במקומות הנכונים", לא "שמנמונת", לא "מלאה", לא "עגלגלה", לא "עגולה", לא "נשית", לא "שופעת".

שמנה.

כן, ציינתי במפורש שאני שמנה.

אור סופר ב-2016 וב-2013

אף פעם לא הסתפקתי בתמונת פנים. אור סופר (2016), אור סופר (2013)

לא, לא הסתפקתי בתמונות של פניי מזווית מחמיאה במיוחד פלוס פוטושופ מצר היקפים אלא עשיתי את הבלתי יאומן והעליתי תמונה שלי פול בודי על כל גדולתו. בנוסף, טרחתי להבהיר טרום הפגישה האם הבחור מודע לעניין כי אם לא, קצת חבל על הזמן שלו ובעיקר, בעיקר חבל על הזמן שלי. לא אוהב נשים שמנות? אחלה, מכירה לא מעט נשים רזות ומקסימות ופנויות, שיהיה בהצלחה.

ונחשו מה קרה?

באופן מאוד לא מפתיע, גם אז תיבת הפניות שלי הייתה... איך לומר את זה בעדינות? לא ריקה בעליל. מסתבר שיש קליינטים להכל - לשמנות, לנמוכות, למתולתלות, לחזה קטן, לחזה גדול, למבוגרות, לג'ינג'יות, לבעלות שיער קצר או קרחת. כן, יש המון אנשים שם בחוץ וזה אומר בהכרח שיש המון טעמים שם בחוץ. בתקופה הזו ידעתי אהבה מאוד גדולה שגם קיבלה אותי כמו שאני וגם טרחה לומר לי מבוקר עד ערב כמה אני הדבר הכי יפה שקיים ביקום בערך. בתקופה הזו גם ידעתי לא מעט זיונים (אחרי הפרידה, תירגעו, לא בגדתי). מדהים, אה?

לא הסתפקתי בתמונת פנים, בשום משקל. אור סופר

לא הסתפקתי בתמונת פנים, בשום משקל. אור סופר

בפעם השנייה אתם טועים כי אני זוכרת בוודאות לפחות פעמיים בהן נפסלתי על בסיס "העדר משיכה". באופן די משעשע, בפעם הראשונה נפסלתי כי הייתי שמנה מדי ובפעם השנייה כי הייתי רזה מדי. הראשון היה אידיוט שלא האמין או לא רצה להאמין לי כשאמרתי לו במפורש שהוא לא מדבר עם בחורה קטנה וקוקטית. אין לי מושג מה הוא חשב לעצמו, שאני ארזה ביומיים שנותרו עד הפגישה? השני חשב שאני שמנה כי שכחתי לשנות את הסעיף הזה באיזה אתר שולי שכבר בקושי הייתי פעילה בו. הבחור הגיע לדייט בתקווה לפגוש בחורה גדולה עם חזה גדול והתאכזב לגלות את 60 הק"ג שלי פלוס את העובדה שעברתי הקטנת חזה. הוא התנצל עשרות פעמים והאמת היא שאני התנצלתי קצת יותר ממנו. לא התכוונתי להטעות, פשוט שכחתי לתקן. קורה.

בשורה התחתונה, נשים ואנשים מאחורי המסך, עשו לכולנו טובה והיצמדו לאמת. הרי בכל מקרה אתם לא באמת רוצים להיכנס למיטה עם מישהו שעושה לכם טובה, תאמינו לי, זה חרא של סקס.

לעמוד הפייסבוק של אור סופר

לטור הקודם במדור