מכירות את הקטע המעצבן הזה,שגבר ששוכב עם מלא נשים הוא 'גבר גבר', אבל אישה ששוכבת עם כמה גברים היא 'שרמוטה'? גם כריסטינה האצ'ינסון וקורין פישר מכירות את הקטע הזה היטב. ובמקום למתן את ההתנהגויות המיניות שלהן כמו שמצופה מהן ולהתמרמר על אי הצדק, שתי הסטנד-אפיסטיות מניו יורק החליטו לספר על היותן "שרמוטות" לכל העולם.

"גברים שהזדיינו איתם", או בשפת המקור ""Guys we fucked – The anti slut-shaming podcast, הוא פודקאסט שבועי שמשודר ומופק עצמאית על ידי האצ'ינסון ופישר, סטנד-אפיסטיות בשנות ה-20 לחייהן. הן התחילו לשדר אותו ב-2013 כחלק מהדואו הקומי שלהן "מצטערות על אתמול בלילה" (("Sorry About Last Night".

"הייתי אחרי פרידה קשה" אומרת פישר, "חיפשתי דרכים לשפר את עצמי כאדם. היה לי רעיון שכמו בסרט 'נאמנות גבוהה', אם אחזור אחורה ואראיין גברים ששכבתי איתם או הייתי במערכות יחסים איתם, אוכל להבין מה אני עושה לא בסדר". היא שלחה הודעה לשותפתה כריסטינה ושאלה אותה, "רוצה לעשות תכנית שבה נראיין גברים ששכבנו איתם?", וכריסטינה הסכימה מיד. "אנחנו אוהבות להיות מצחיקות, אבל גם מעניין אותנו למה הדברים הם כמו שהם נראים עבור נשים בסקס".

כריסטינה, מצידה, סיפרה מה משך אותה לעשות את הפודקאסט בראיון להאפינגטון פוסט: "כשהתחלתי לעשות סטנד-אפ, הבנתי כמה סקסיזם נוכח בחייהן של נשים. פעם הלכתי ברחוב ועצר אותי גבר שרצה למכור לי כרטיסים למופע סטנד-אפ. אמרתי לו שאני מופיעה במופע הזה בעצמי והתגובה שלו הייתה: 'מה, את חשפנית או משהו?'".

"אחרי שקורין ואני דיברנו על זה יותר לעומק, הבנו שלא מספיק אנשים מדברים על סקס כמו שהוא באמת", ממשיכה האצ'ינסון. "אנחנו שתי נשים צעירות וחווינו את הבולשיט שמגיע עם זה שיש לך כוס. אם זו העובדה שלא לוקחים אותנו ברצינות במקום העבודה, או הממשלה שאומרת לך מה את צריכה לעשות עם הגוף שלך, או החוויה של ללכת ברחוב ושגבר יקרא לך בשמות. לפעמים להיות אישה זה מתיש".

בפודקאסט, האצ'ינסון ופישר מדברות בפתיחות, באווירה של חברות טובות שיושבות לדרינק, על דברים שנחשבים לטאבו, כאלו ש'לא לעניין' לדבר עליהם בפומבי אם את אישה - מציצות וכמה הן נהנות מהן, אוננות, חרמנות וחיפוש סטוצים, שלישיות ועוד ועוד – הכל באווירה מצחיקה, לא מתנצלת, ובלי טיפה של צנזורה. מאז שהחלו את התכנית לפני 4 שנים הן צברו יותר ממיליון מאזינים קבועים ברחבי העולם, והפודקאסט שלהן מדורג בין 5 הפודקאסטים הקומיים המושמעים ביותר באייטיונס.

כריסטינה האצ'ינסון וקורין פישר

מדברות על הכל, אבל ממש על הכל. פישר והאצ'ינסון, צילום מסך

המון סקס, אבל לא רק

כל פרק ב-""Guys we fucked מחולק לשני חלקים: ההקדמה של התכנית היא סוג של תכנית ריאליטי בכיכובן של השדרניות, בה הן משתפות בפרטים הכי אינטימיים של חייהן, שבוע אחרי שבוע. המאזינים הקבועים יודעים בדיוק מתי כריסטינה וחבר שלה סטיבן התחילו לצאת, מתי הם עושים סקס ובאיזו תדירות, מתי קורין חרמנית ויש לה יזיז חדש ועודכנו מיד כשנהייתה רצינית עם החבר החדש שלה. "כמה פעמים בשבוע את מאוננת?", שואלת קורין את כריסטינה. "אם החבר שלי לא בבית, פעמיים-שלוש בשבוע".

אבל קורין וכריסטינה לא משתפות רק בפרטים על חיי הסקס שלהן. באחד הפרקים מהחודש האחרון, כריסטינה סיפרה בפתיחות מעוררת השתאות על קושי במערכת היחסים בת שש השנים שלה, שגרם לה ולבן זוגה לפנות לטיפול זוגי. בפרק אחר קורין חלקה בדמעות את הסיפור של אמא שלה, המתמודדת עם דכאון קליני.

בחלק השני של התכנית, כריסטינה וקורין מראיינות גבר שאחת מהן שכבה איתו. כיוון שמתישהו במהלך ארבע השנים בהם קיימת התוכנית נגמרו הגברים לראיין בהקשר הזה, לעיתים הן מגוונות עם דמות מעניינת מתעשיית הבידור והקומדיה המקומית שהן חלק ממנה.

בשיחות עם הגברים איתן שכבו, פישר והאצ'ינסון מפרטות את הדרך בה הכירו את האורח ומה היה בסקס ביניהם, עד לרמת הפרט הקטן ביותר, כמו גם מה קרה שזה נגמר. חלק מהגברים היו בני זוג שלהן לתקופה, חלקם היו יזיזים, וחלק פשוט סטוצים ללילה אחד. באחד הפרקים התארח גבר אחד ששתיהן שכבו איתו. סיטואציה הזויה, לשכב ואז לספר על זה ברדיו? תארו לעצמכן מה זה כששתי המראיינות היו איתך במיטה.

גם הראיונות שאינם עם גברים איתם שכבו, נוגעים בנושאים שקשורים למיניות ולניפוץ מיתוסים. במהלך 4 השנים הן ראיינו כוכבת פורנו, זוג במערכת יחסים פתוחה, קומיקאי שאביו הוא פדופיל מורשע, קומיקאית שסובלת מאנורקסיה ומספרת על ההחלמה שלה, חבר שעבר התעללות מינית כילד על ידי בן משפחה ועוד. אם זה נשמע כמו קרקס, זה בגלל שזה מה שזה. גם כשהן מדברות על דברים קשים, האווירה היא פראית ומטורפת, מלאה בצחוקים ובדיחות שחורות.

אם בתחילת הדרך אפשר היה לחשוב שהאצ'ינסון ופישר פשוט רצו לקדם את עצמן בעולם הסטנד-אפ הקשוח של ניו יורק, מהר מאוד התגלתה החשיבות האמיתית של הפודקאסט שלהן. הסיבה שבגללה כל כך הרבה אנשים, נשים וגברים, מתחברים לדבריהן, עוקבים אחריהן ומחכים לשמוע אותן בכל שבוע היא פשוט שהן לא מתביישות. יש כאן שתי נשים צעירות שמספרות בפתיחות מוחלטת על דברים "מלוכלכים", מכאיבים או מבלבלים, ומראות לנו שזה בסדר להיות אנושי.

הנשים שמראיינות את הגברים שהן שכבו איתם

מאחורי כל הסקס יש גם מסר חשוב, לנשים ובכלל. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של האצ'ינסון

"אתם כל הזמן שואלים אותנו בתגובות ובמיילים – 'האם מה שאני עושה בסקס הוא בסדר?', והתשובה היא: אנחנו פאקינג לא יודעות! גם אנחנו, כמו כולם, מנסות להבין מה אנחנו עושות בסקס ובחיים בכלל, ועושות מלא שטויות מטומטמות בדרך. אתם בסדר! אלה החיים, פשוט תמשיכו".

אנחנו פשוט לא רגילים לשמוע נשים צעירות מדברות ככה. למאזינים הקבועים יצא לשמוע את כריסטינה מספרת כמה היא אוהבת לאונן ליד בן זוגה וכמה זה מדליק אותה, או מתארת למאזינים, צעד אחד צעד, את הלילה שבו עשתה סקס בשלישיה עם בן זוגה ואישה נוספת. יצא להם גם לשמוע את קורין משתפת בהרגלי החרמנות הליליים שלה כשהיא מסמסת לגברים שהיא מכירה 'רוצה להזדיין?', ומחכה חסרת סבלנות לתשובה. המסר שמעבירות הנשים האלה הוא חד משמעי - אין בושה בסקס. אפשר לדבר על הכל. צריך לדבר על הכל.

בארבע שנות השידורים שלהן, פישר והאצ'ינסון הפכו לדוגמא לאינספור צעירים, ובעיקר צעירות. בכך שהן מהוות מודל להתנהגות נשית מוחצנת ושלמה עם עצמה, הן מראות לנו שלא רק שאנחנו לא "שרמוטות", לפחות לא ככינוי גנאי – אנחנו נשים חזקות ועצמאיות שמגיע להן ליהנות מסקס. שתי הסטנד-אפיסטיות האלו מנכסות לעצמן ולוקחות חזרה לידיהן את הכינוי "שרמוטה" (באנגלית "slut"), הן לוקחות עליה בעלות. כן, אנחנו שרמוטות, וגאות בזה. "אנשים מפחדים מאישה עוצמתית שלוקחת שליטה על חייה ועל המיניות שלה", אומרת קורין באחד הפרקים, ומזכירה לכולנו: "את שולטת על הגוף שלך, והבחירה מה לעשות איתו – היא שלך".