אנחנו כבר יודעים שיש צורות שונות של בגידה. במיוחד בעידן שלנו, לפעמים אפילו לייק לסטטוס של האקסית, או של האבא החתיך מהגן של הבת, יכול להתפרש כאקט בוגדני. אבל עדיין, בראש הרשימה כמעט תמיד יעמדו יחסי מין מחוץ לזוגיות, שתמיד מתפרשים כמעשה הכי נוראי שאפשר לעשות לבן הזוג. כעת, סקר שערך CreditCards.com טוען שלמעלה מ-30 אחוז מהאנשים חושבים שבגידה כלכלית, כלומר הסתרה של המצב הכלכלי שלך/ההוצאות, היא אפילו חמורה יותר מבגידה פיזית.

זה לא ממש חדש שכנות היא אחד הדברים ההכרחיים לשמירה על זוגיות טובה. בנוסף, בהנחה שאתם מעוניינים להקים משפחה ביחד, כדאי שלשני הצדדים יהיה ברור שהם פחות או יותר מכוונים אל אותן מטרות ורואים את העתיד באותו אופן, בין השאר מבחינת ההתנהלות הכלכלית. זה לא בהכרח אומר שצריך לפתוח חשבון משותף, אבל כדאי שלכל הפחות תהיה מודעות לתמונה המלאה של המצב הכלכלי של שני הצדדים. למרות זאת, למעלה מ-15 מיליון אזרחים בארצות הברית מודים שהם מסתירים מבני הזוג שלהם את מצבם הכלכלי האמתי ו-9 מיליון אנשים הודו שהם עשו זאת בעבר.

הסקר בדק עם 1,372 בוגרים שנמצאים בזוגיות מה העמדה שלהם כלפי בגידה פיננסית, ועל פי התוצאות 31 אחוזים טוענים שהחזקה של חשבון בנק או כרטיסי אשראי סודיים היא אחד הדברים הכי חמורים שאפשר לעשות למערכת היחסים.

"הסיבות שבגללן בגידה פיננסית יכולה להרוס מערכת יחסים הן אותן הסיבות שבגללן בגידה פיזית הורסת", טוענת אמילי בושארד, יועצת כלכלית וקוצ'רית פיננסית. בראיון לאתר bustle היא מסבירה שבבגידה פיננסית יש את כל האלמנטים הידועים והכואבים: "קריסה של האמון, אשמה, בושה, חוסר כבוד והשפלה". על פי בושארד "לבגידה כלכלית יכולה אפילו להיות השפעה חמורה יותר. ברגע שהכסף מעורב, יש הרבה יותר דברים שעומדים על כף המאזניים - שכן כסף מייצג ביטחון, חירות, הצלחה ויציבות".

שירה גלסטון, מטפלת זוגית, דווקא לא ממש מסכימה עם תוצאות הסקר. כנראה כמו כל מטפל, היא מדגישה שהסתרת המצב הכלכלי היא לא העניין, אלא "סימפטום לבעיות עמוקות יותר בקשר, שקשורות לנושאים כמו אמון, שליטה, כוח, בושה, תקשורת ומחויבות. אם אתם רוצים לצאת ממעגל השקרים, אתם קודם כל חייבים להתמודד עם הנושאים האלו", היא טוענת.

בסופו של דבר, התוצאה מהסקר ומהדיון שוב מוכיחה שאמון הוא הדבר הכי בסיסי שצריך כדי לקיים מערכת יחסים יציבה וטובה. האמון עצמו יכול לבוא כמעט בכל אספקטים של חיי הזוגיות והמשפחה, החל ממיניות ועד לחשבון הבנק. אבל בכל צורה שהוא לא יתבטא – ברגע שהוא ישבר, יהיה מאוד קשה לאחות את השברים, וכנראה שגם במקרה הטוב, הסדקים יישארו לעד.