כל כמה זמן אתם מחליפים מצעים? האם אתם עושים את זה רק כשנוח ומתחשק לכם או שאתם מקפידים להחליף אחת למספר ימים ספציפי? מה קורה כאשר הסדינים מתלכלכים במהלך סקס? האם אתם מחליפים מיד או לוקחים את הזמן? סקר חדש בחן את הרגלי ההיגיינה של גברים ונשים בכל הנוגע למיטה שלהם והממצאים מזעזעים למדי.

את הסקר ערכה חברה בשם Mattress Advisor המספקת ביקורות ודירוגים למזרונים. היא ביקשה לבחון את הרגלי ההיגיינה של למעלה מ- 1,000 אמריקאים בניסיון להתחקות אחר הרגלי ניקיון המיטה שלהם. לאחר מכן נשאלו המשתתפים איך הם תופסים בסך הכל את הרגלי המיטה שלהם.

ועכשיו למספרים:

ובכן, האדם הממוצע מחליף את המצעים שלו מדי 24 ימים.

רווקים ורווקות מחליפים בממוצע את המצעים שלהם לאחר 37 ימים, בעוד שמי שנמצא במערכת יחסים ממתין קרוב ל- 22 ימים.

הסקר גם מצא הבדל גדול מאוד בתדירות שבה גברים ונשים נוהגים להחליף את הסדינים שלהם: בממוצע, גברים ממתינים כמעט 30 יום עד שהם שולפים סט מצעים נקי מהארון, ונשים ממתינות 19 ימים.

אם התקיים מגע מיני על המצעים המדוברים, גברים מחכים בממוצע 18 ימים עד להחלפה המיוחלת, בעוד שנשים מחכות גג יומיים.

 

 

מגעיל? תלוי את מי שואלים

למרות שמומחים מעודדים אנשים להחליף את הסדינים שלהם לפחות פעם בשבוע, נראה שלא מעט גברים ונשים פשוט לא עושים את זה.

אנשים מבלים כמעט שליש מחייהם במיטה. אנחנו מדברים על 56 שעות בשבוע של זיעה, שמן גוף ותאי עור מתים. לאחר זמן מה, הם יתמלאו בפטריות, חיידקים, אבק, לכלוך, ואלרגנים אחרים שהתיישבו להם במזרון לאורך זמן.

המצב בגזרה הגברית קשה ממש:  גברים במערכות יחסים מחכים יותר מ -29 ימים בממוצע עד שהם טורחים להחליף מצעים בהשוואה לנשים במערכות יחסים, שמחליפות את הסדינים כל 19 ימים בממוצע. גברים רווקים היו הגרועים ביותר: אלה ממתינים 45 (!) ימים להחלפת המצעים שלהם. האם ייתכן שזו הסיבה בגינה הם רווקים?

זה לא הסקר הראשון שחושף את הרגלי ההיגיינה הגרועים של גברים בכל הנוגע לשינה שלהם.

סקר שנערך בשנת 2013 על ידי חברת המזרנים הבריטית Ergoflex מצא שגברים מכבסים את הסדינים שלהם רק ארבע פעמים בשנה. גברים רווקים החליפו מצעים כל 37 ימים, לעומת גברים נשואים או כאלה במערכות יחסים שהחליפו את המצעים שלהם אחרי 20 ו - 21 ימים, בהתאמה. בסך הכל, משני הסקרים עולה שגברים רווקים מחזיקים בהרגלי הניקיון הגרועים ביותר וזה לא לגמרי מפתיע.

אגב, במחקר החדש נמצא שלמרות ש 26.4% מהגברים השיבו שזה מגעיל בעיניהם לא להחליף מצעים לאחר קיום יחסי מין, בממוצע הם ממתינים 18 ימים אחרי סטוץ ללילה עד שהם טורחים בפועל להחליף. בטח תשמחו לגלות שאם המצעים באמת התלכלכו במהלך הפעילות המינית אז נשים יחליפו אותם לאחר 4 ימים בעוד שגברים יישנו עם הלכלוך 11 ימים במקום 19.

בגלל שציפיות לכריות הן קטנות וקלות יותר להחלפה, רבים מניחים שלפחות הן יוחלפו בתדירות גבוהה יותר. ובכן, לא. מסתבר שהציפיות ממתינות להחלפתן אפילו תקופה ארוכה יותר מאשר הסדינים עצמם. העובדה שרובנו מזילים ריר על הכריות שלנו במהלך השינה לא מפריעה לנו להמתין 30 ימים בממוצע עד להחלפת הציפית.

חושבים שהממצאים מגעילים בסך הכל? ובכן, למשתתפי הסקר הייתה הגדרה משל עצמם למילה "מגעיל". כשנשאלו איזו תדירות החלפת מצעים נחשבת לדוחה מבחינתם עמדה התשובה הממוצעת על 35 ימים...

בשורה התחתונה, הנתונים מראים שלאנשים במערכות יחסים יש הרגלי היגיינה טובים יותר. לזוגות נשואים היה הזמן הממוצע הקצר ביותר בין החלפת סדיני המיטה, ואילו לאנשים במערכות יחסים היה השיא הנקי ביותר עבור החלפת הציפיות לכריות.