לכאורה השיח על מיניות משוחרר מאי פעם, ונדמה שיש לגיטימיות ל(כמעט) הכל. עם זאת, עדיין רובנו לא מעיזים לשתף (ובטח שלא את הפרטנרים) בפנטזיות המיניות שלנו. ספר חדש שיצא לאחרונה מבקש לשנות את התמונה, ולאפשר לנו לדבר יותר בפתיחות גם על זה.

הספר "ספר/י לי מה את/ה רוצה" נולד לאחר מחקר עליו אחראי הפסיכולוג החברתי ד"ר ג'סטין להמילר. במהלך המחקר, שנחשב כרגע למקיף בתחומו, הוא ראיין 4,175 אמריקאים על הפנטזיות המיניות שלהם. בראיונות הוא תחקר אותם לגבי חיי המין שלהם, כמה פעמים הם דמיינו אנשים מסוימים תוך כדי האקט, על מקומות ותנוחות אהובים ועוד, וכל זאת במטרה לפרק את הסטיגמה סביב המיניות.

"התקווה העיקרית שלי מהספר היא שזה יעזור לאנשים להבין טוב יותר את הפנטזיות שלהם ולהרגיש עמן פחות בושה, מבוכה וחרדה", אמר ד"ר להמילר בראיון ל-independent.

"אני מקווה שבזכותו אנשים ירגישו חופשיים יותר לדבר על הרצונות שלהם עם השותפים שלהם ואולי אפילו לממש כמה מהפנטזיות שלהם – אלו הבטוחות, והחוקיות וכמובן שבהסכמה".

להמילר גם מציין את שבע הפנטזיות הפופולריות ביותר, כדי שתהיו בטוחים שאתם בחברה טובה:

מין בשלישיה

שלא במפתיע, 89% מהנשאלים אמרו כי הם מפנטזים על מין בשלישיה, כאשר אלה שבקשרים רומנטיים הודו שבאופן אידאלי השלישייה תכלול את בן זוגם. להמילר גם מצא שגברים סטרייטים נטו יותר לפנטז על שלישייה עם שתי נשים, ואילו נשים הטרוסקסואליות לא הראו העדפה למין הפרטנרים/פרטנריות.

BDSM

על פי להמילר 65% ממשתפי הסקר דיווחו על הרצון לחוש בכאב תוך כדי האקט, בין אם בצורה של מכה, נשיכה או שעווה חמה. כמו כן לנשים היתה "קצת יותר מוכנות" לוותר על השליטה.

גיוון

הפעם מדובר על סוג קצת פחות ספציפי של פנטזיה – להמילר מצא שאנשים פשוט רוצים לגוון את שגרת המין שלהם, בין אם לשנות את המיקום שבו הם רגילים לקיים יחסי מין, לשנות פרטנר במקרה שיש להם בן זוג קבוע או לשנות תנוחות.

יחסי מין בפומבי

מסתבר שזו דווקא פנטזיה שמאוד פופולרית בקרב נשים – לקיים יחסי מין במקומות שבהם יש סכנה להיתפס על חם. חלק מן המקומות שהוזכרו בסקר היו המשרד, פארקים ציבוריים ובמעלית.

מערכת יחסים פתוחה

79% מהגברים ו -62% מהנשים מפנטזים על היותם במערכת יחסים פתוחה, ו -58% הודו כי הם מתגרים מהמחשבה על צפייה בבן זוגם מקיים יחסי מין עם אנשים אחרים.

מין משמעותי

זה אולי מפתיע, אבל רוב הגברים והנשים גילו שהם משתוקקים למין עם "משמעות", שיגרום להם להרגיש רצויים, מוערכים ואהובים. הם גם אמרו שהם מתגרים כשהם מקבלים את התחושה שהם טובים במיטה ושאי אפשר לעמוד בפניהם.

מין עם בן/בת אותו המין

אמנם מרבית המשתתפים בסקר הם הטרוסקסואלים ובכל זאת אחת הפנטזיות הפופולריות היתה יחסי מין עם פרטנרים מאותו המין. למעשה, 59% מהנשים הסטרייטיות אמרו שיש להן פנטזיות על יחסי מין עם נשים אחרות, בעוד ש -26% מהגברים הסטרייטים אמרו שיש להם פנטזיות על יחסי מין עם גברים אחרים.