לא רק גוסטינג: מתברר שעולם הדייטינג של היום בו נמצאים רוב ה"מיליניאלס", הפך להרבה יותר "מפורמט" מבעבר. לכל שלב במערכת היחסים יש הגדרה, לכל התנהגות יש מונח, ותהיו בטוחות שכל מה שעובר עליכן עבר על אחרים בעבר, והם נתנו לזה שם.

אולי זה קרה כי המילה "דייטינג" מעוררת בנו אי נוחות, אולי כי העיסוק בדייטינג מתמקד בעיקר בצדדים השליליים שלו - כמו דחייה, אכזבה, קנאה ושברון לב, אבל מה שבטוח שהשיום (לתת שם) של התופעות, הופכות את הזירה הזו לפחות מלחיצה. כשכל הדברים המבאסים שציינו נמצאים מעבר לפינה גם במערכת היחסים המושלמת ביותר, אנחנו צריכים קצת דברים שינסכו בנו ביטחון. אז כדי שתהיה קצת יותר וודאות בממלכת אי הוודאות, הדייטרס (daters) המקצועיים של אתר whimn ניסו להפיג את החששות. הם כתבו מילון שלם על איך תיראה זירת הפגישות בשנת 2019, ויכול להיות שהניסיון הזה יעזור לנו להרגיש קצת יותר שליטה על המתרחש. וגם אם כללי המשחק לא ישתנו לעולם, לפחות נוכל לדעת למה לצפות. דייטינג גרסת 2019, הנה זה בא:

מושגים נפוצים בתחילת הדייטינג

דייטינג 2019. צילום: Shutterstock

"רוצה לעלות אליי לנטפליקס אנד צ'יל?" צילום: Shutterstock

חטיף/ממתק (Snack): מישהו כל כך טעים ומושך שאת רק רוצה לאכול אותו. יאמי.

דאדי (Daddy): גבר גברי שאת לא יכולה לעמוד בפניו. אין קשר לאבא שלך. ולמתקדמות - DDLG.

יזיז (Fuck Buddy): גבר שאת שוכבת איתו אבל לא מרגישה אליו כלום. נכון שזה לא חדש אבל זה כאן להישאר.

נטפליקס אנד צ'יל (Netflix & Chill): הזמנה לסקס. אין קשר לנטפליקס. או לצ'יל.

"הגעתי לפה בטעות" (Slide into his/her DMs): כשאת שולחת למישהו הודעה בטעות, ומתפתח מזה משהו. DM זה דיירקט מסג' – מונח הלקוח מטוויטר. זה בסדר, אנחנו יודעות שאין לך טוויטר. גם לנו.

דעיכה איטית (Slow Fade): כשאת מתכתבת עם מישהו בפייס או באינסטה, ולאט לאט את מאבדת עניין עד שזה נגמר. כמעט כמו כל הקשרים שלנו.

 

קיצורים שימושיים

אישה מתוסכלת. צילום: Shutterstock

חשבתי שהוא אשז"ג. אז חשבתי. צילום: Shutterstock

אר"כ – אין רגש כלל. כשאת לא מרגישה כלום בלב כשאת איתו. "יצאנו אבל זה היה כזה אר"כ שחתכתי אחרי שעה".

חע"י – חברים עם יתרונות. אנשים שאת שוכבת איתם אבל לא מעבר. "הוא החע"י הכי חתיך שלי ואני לא יודעת מה יהיה כשאתחיל לצאת עם מישהו רציני". AKA יזיז.

מל"ב – מוכנה לסקס בלבד. ועדיף כמה שיותר מהר. "הוא מקסים וממש רוצה אותי אבל מבחינתי אני מל"בבת איתו וזהו".

אשז"ג – אנרגיה של זין גדול. כינוי לגבר שעף על עצמו. "אלוהים הוא כזה אשז"ג, אבל האמת שיש לו על מה להתלהב".

רמע"ר – ריקוד מחרמן על רחבת הריקודים. כשאת במסיבה ורוקדת צמוד עם מישהו אקראי. "זה היה אחד הרמע"רים הכי מעולים שהיו לי".

 

אלה שמבזבזים לך את הזמן (או שאת מבזבזת להם)

כאבי ראש: מי סובל מהם יותר, נשים או גברים?

אנחנו כאלה גרועים, לפחות בואו נודה בזה. דייטינג 2019. צילום: Shutterstock

פירורים (Breadcrumbing) – קשר שהיה אמור להיגמר מזמן אבל הבחור ממשיך לשלוח לך הודעות מפעם לפעם ומשלה אותך שזה יכול להתפתח שוב. ובכן, זה לא. תזרקי אותו.

טלפוניזם (Phubbing) – כשאתם בדייט אבל הוא מתעסק יותר עם הנייד שלו מאשר איתך. מעליב ברמות, אלא אם גם את כזו.

גוסטינג (Ghosting) – כשהוא נעלם כמו רוח רפאים, לא עונה לטלפונים ופשוט מתאדה מהעולם. את חושבת שקרה לו משהו ואכן קרה. הוא פשוט לא רוצה אותך.

להישאר במסלול (Orbiting) – לעקוב ברשתות החברתיות אחרי מישהו שעשיתן לו גוסטינג. איזה חוסר החלטיות.

רדיפה (Haunting) – לעשות לייקים ברשתות החברתיות למישהו שעשיתן לו גוסטינג. קצת סאדיסטי היינו אומרות.

זומבינג (Zombieing) – לחזור לחיים של מישהו אחרי שעשיתן לו גוסטינג ונעלמתן בלי לומר מילה. החזרה מהמתים הזו עובדת לא מעט פעמים. עד הגוסטינג הבא.

 

כשאת יודעת שזה הסוף

כאב ראש. צילום: Shutterstock

עוד פעם להיגרר לדיונים בפייסבוק על מי משלם בדייט ראשון? תנוחו. צילום: Shutterstock

ריפוד עצמי (Cushioning) – כשאת מכינה במגירה תכנית ב' ו-ג' לפני שהקשר הנוכחי מסתיים, כדי לא להישאר לבד. מרפדת את עצמך ואת האגו בבחורים אחרים.

עזבו, זה מסובך (It’s Complicated) – כשאת לא מוכנה להודות שאת בקשר עם מישהו, למרות שהוא היחיד שאת איתו ויש ביניכם בלעדיות. בקצב שלך.

חפשי את המטמון (Stashing) – כשהוא מחביא אותך כמו מטמון ולא מספר לאף אחד שאתם יוצאים. כמובן שזה עובד גם ההפך, ואת עושה לו "חפש את המטמון" כשלא בא לך לחשוף אותו לציבור. ולעיתים זה ממש לג'יט.

פנקייק מקולקל (Bad Pancake) – חשבת שפנקייק זה טעים? לא אם הוא בא אחרי שאכלת כבר עשרים. מערכת יחסים כזו היא ריבאונד שבא אחרי פרידה גדולה, ונתונה לכישלון מראש.

 

כשאתם בתוך העניינים

אני מעיפה אותו כשהקיץ מגיע. צילום: Shutterstock

אני מעיפה אותו כשהקיץ מגיע. צילום: Shutterstock

מקלדת אגודלים (Textlationship) – מערכת יחסים שרובה ככולה מתרחשת בגבולות הודעות הטקסט בוואצפ, בפייס, בסנאפ ובאינסטה.

תלויים באוויר (Situationship) – מערכת יחסים בה אתם יוצאים ושוכבים בבלעדיות, אבל עוד לא עשיתם את שיחת "יחסינו לאן" והגדרתם מה שקורה ביניכם.

קיץ על החוף (Freckling) – מערכת יחסים לקיץ בלבד, שכמו הנמשים שלכם דוהה עם החורף. כנראה שהייתם הכי מאוהבים בקיץ, אבל כשהים והבריכה כבר לא רלוונטיים, כך גם אתם.

עונת הכרבולים החלה (Cuffing Season) – מערכת יחסים שמתעצמת בחורף. אנשים שאוהבים להישאר בבית מתחת לשמיכות, לצפות בנטפליקס (אבל באמת) ולהתכרבל עד אין קץ.

ספיסקסואלים (Sapiosexual) – אנשים שנמשכים לאינטלקט יותר מאשר למראה חיצוני. כלומר, לכבוש אותם באמצעות המוח ופחות באמצעות המחשוף.

בחזרה לעבר (Backpedal) – כשאת מחליטה לחזור לאקס. אל תאשימי אותנו אם זו הייתה טעות.

 

אזהרה: הדברים הרעים בדייטינג (חלקם פליליים!)

אזהרה. איור: shutterstock

דונט גו דר. פשוט דונט. איור: shutterstock

המתחזה (Catfishing) – מישהו שמתחזה להיות מישהו אחר באינטרנט. מאוד קל להתחזות היום, אם באפליקציות ואם ברשתות, וזה מפחיד. מאוד.

הנוטשת (Dicksand) – מישהי שמתחילה לשכוח מכל החיים שהיו לה לפני שנכנסה לקשר. מתעלמת מחברות, משפחה, עבודה, קריירה, ומקדישה עצמה לבן זוגה בלבד. גרוע מאוד מאוד.

התגנבות (Stealthing) – גבר שמוריד את הקונדום באמצע סקס בלי להתריע מראש. חמור מאוד ומסוכן מאוד. זו תקיפה מינית לכל דבר ועניין.

המערער (Gaslighting) – מישהו שמנסה לחקור את השפיות שלך וחודר לך לנשמה, בחוסר אחריות וסאדיזם, תוך מניפולציות שיוצרות תחושה שמשהו לא תקין איתך. את לא זקוקה לאבחון של אף אחד וכשמישהו עושה דבר כזה זו התעללות נפשית. לחתוך במיידי.

 

ועוד כמה תופעות שחשוב שתכירו

גבר חתיך עם זקן. צילום: shutterstock

היפסטרים מזוקנים ושווים. כאן להישאר. צילום: shutterstock

הממחזרים (Kittenfishing) – אלה ששולחים לך תמונות אינטימיות ולא אינטימיות ממוחזרות שברור שלא צולמו עבורך. עצלנים.

פוקימונינג (Pokemoning) – מישהו או מישהי שמנסים "לתפוס את כולם!" – לשכב עם כמה שיותר אנשים.

כן לזקן (Shaveducking) – משיכה מינית למישהו רק בגלל שיער הפנים שלו. זקן. תנו לנו זקן אבל שיהיה מעוצב. ובקיצור - היפסטרים.