שנות החמישים העליזות. איזו תקופה זו הייתה, אה? תמימות, פשטות, צניעות, גזענות ישנה וטובה, ושובינזם במיטבו - נשים במטבח וגברים בעבודה בדיוק כמו שהטבע ייעד. ימים טובים. אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו? זה נכון, אבל בעיקר לגברים לבנים מבוססים. תפקידה העיקרי של אישה בשנות החמישים היה למצוא גבר, להתחתן איתו, לטפל בו ולהוליד לו ילדים. ומה עושה אישה בשנות החמישים שלא מצליחה להגשים את ייעודה ולהתחתן? מסתבר שמתבייתת על המטרה ועושה הכל כדי לתפוס בעל.

לפני ימים אחדים, במהלך מכירת חצר שגרתית, נתקלה קים מרקס קוזינסקי, ממדיסון וויסקונסין במגזין אמריקאי ישן משנת 1958 בשם McCall’s. היא החליטה לרכוש את המגזין ולשתף את הממצאים עם העולם, אחרי שהכותרת על השער - "129 דרכים למצוא בעל", לכדה את תשומת ליבה. מסתבר שעורך המגזין החליט לסייע לנשים מסכנות ובודדות ברחבי ארה"ב והקדיש להן את הגיליון. הוא גייס 16 כותבים וכותבות וביקש מהם להקדיש את זמנם ולעזור לנשים רווקות. אחרי סיעור מוחות עוצמתי גיבשו הכותבים 129 טיפים אסטרטגים שיעזרו לנשים רווקות למצוא שידוך. לעבוד כשיננית, ללכת לבכות בפינת החדר עבור תשומת לב, ולאכול רק סטייקים לא עשויים – ריכזנו עבורכם את העצות הכי שוות שיעזרו לכם ללכוד את הבעל השוביניסט שתמיד חלמתן עליו:

חלק א': רוצה להתחתן אבל לא יודעת איפה אפשר להכיר גברים? זה מה שאת צריכה לעשות:

"תדאגי שהמכונית שלך תתקלקל במקום אסטרטגי" – כולם יודעים שגברים אוהבים נשים במצוקה, כל מה שאת צריכה לעשות זה רק לחבל במכונית שלך ולמצוא סמטה חשוכה. אין סיכוי שאישה תעצור לעזור לך, נשים לא יודעות לתקן מכוניות. קחי מברג ותדחפי אותו למנוע זה כבר יעשה את העבודה.

"תירשמי ללימודי ערב ותיקחי קורסים שגברים אוהבים" – אל תבזבזי את הזמן שלך על תחומי עניין שמעסיקים אותך. את לא צריכה להעשיר את הידע וההשכלה שלך, כשתתחתני את ממילא תשבי בבית ולא תעבדי.

"תשיגי כלב ותטיילי איתו" - מפחדת מכלבים? תתגברי על זה.

"תצטרפי למועדון מטיילים" – גם שם תוכלי למצוא גברים. לא אוהבת טבע? תתגברי על זה.

טיפים מתוך המדריך. צילום מסך

 

"תעברי על מפקד האוכלוסין ותבדקי מה היחס של גברים לעומת נשים בכל עיר ומדינה. נכון לעכשיו בנבדה יש 125 גברים על כל 100 נשים" – לא יקרה כלום אם תעתיקי את מקום המגורים שלך למדינה אחרת שמרוחקת מהמשפחה שלך ומכל מה שאת מכירה ותתחילי הכל מחדש.

"תקראי את מדורי האבל כדי למצוא אלמנים פוטנציאלים" – מוות תמיד מחבר בין בני אדם. גבר שאשתו נפטרה בטרם עת לא צריך להתאבל, הוא צריך אישה חדשה.

"תלמדי גולף ותשוטטי לך בין מסלולי גולף למיניהם" – תרכשי מחבט ותתחילי לעבור בין מסלולים. את בכלל לא תיראי מוזרה ונואשת אם תעשי את זה.

"תצאי לכמה חופשות שונות בכמה אתרים שונים. זה עדיף על פני חופשה אחת ארוכה באתר נופש אחד" – נופש הוא עבודה, לא הנאה. ואם כבר מדברים על זה, לא יזיק לך להשקיע בבגד ים חדש ואטרקטיבי.

"תשבי על ספסל בפארק ותאכילי יונים" – שוב, לא נראה נואש ומוזר בכלל. גברים מאוד נמשכים ל"גברת של היונים". זה עובד גם עם חתולים.

"תעבדי בתחום הרפואה/רפואת השיניים/משפטים" – אין דבר סקסי יותר מלהכיר את גבר חלומותייך במהלך טיפול שורש משותף.

"תהיי דיילת או אחות. אחוז שיעור הנישואים של נשים שעוסקות במקצועות האלה הוא גבוה" – היי, זה עבד לשרה נתניהו...

"תעבדי בחנות כובעים, גברים קרחים הם טרף קל" – אבל תעשי את זה רק אם את ממש מיואשת.

"תסעי הלוך ושוב באוטובוס לשדה התעופה" – זה לא בזבוז זמן, מתישהו גבר רווק יעלה על הקו הזה.

"תהיי חברותית לגברים מכוערים" – מי יודע, אולי יש להם חברים אטרקטיביים.

 

חלק ב': הצלחת לאתר מחזר פוטנציאלי? כך תגרמי לו להבחין בך:

"כשאת צועדת בחדר מלא אנשים שהוא נמצא בו תמעדי" – תזייפי נפילה, זה לא ייראה מגוחך בכלל. ואם תיפצעי – מה טוב.

"תשימי על עצמך תחבושת. אנשים תמיד ישאלו מה קרה" - גם גבס יכול לעבוד. רטייה נוסח משה דיין קצת פחות.

"תשנני כמה סיפורים מצחיקים ותלמדי איך לספר אותם טוב. שימי לב שאת לא מספרת את אותו סיפור יותר מפעם אחת" – אל תהיי מצחיקה מידי, אנחנו לא רוצים שהוא ירגיש מאוים.

"גשי אליו ותבקשי ממנו עצה" – גברים אוהבים להרגיש חכמים. תמיד תעמידי פנים שאת טיפשה מהם.

"תקני מראה ארוכה, ותסתכלי על עצמך טוב לפני שאת הולכת ומדברת איתו" – מראה חיצוני הוא הכי חשוב. ואת חייבת להיראות מושלמת.

"כשהוא מגיע, תדאגי שהבית שלך יהיה נוח עבורו. תשקיעי במאפרות גדולות וכיסאות נוחים" – אל תשכחי, גבר הוא מרכז היקום וחשוב שהוא ירגיש טוב.

טיפים מתוך המגזין. צילום מסך

טיפים מתוך המגזין. צילום מסך

 

"תלמדי לשחק פוקר" – אל תעשי את זה בשביל ההנאה שלך. חשוב שתעשי דברים שהוא אוהב ותדאגי שתמיד יהיה לו מעניין. (נ.ב אל תנצחי אותו אף פעם).

"אם הוא עשיר, תגידי לו שאת אוהבת כסף. הכנות שלך תסקרן אותו" – ברור. גברים מתים על גולדיגריות.

"אף פעם אל תתני לו לחשוב שהקריירה שלך יותר חשובה לך מנישואים" – נישואים הם הדבר החשוב ביותר בעולם, אל תשכחי את זה בחיים.

"תקני לו מתנה נאותה מידי פעם, אבל שלא תהיה יקרה מידי" – שיידע שהוא חשוב לך אבל שלא יחשוב שיש לך יותר כסף ממנו. בכל זאת, הוא זה שצריך לפרנס אותך ולא להיפך.

"אל תספרי סיפורים מלוכלכים. ובאותו הקשר – תשמרי על הלשון שלך" – את ליידי לא מוסכניק.

"תעשי דיאטה אם את צריכה" – גברים לא אוהבים שמנות. יש רק מבנה גוף אחד שכל אישה בעולם חייבת להיצמד אליו – רזה עם ציצים.

"אם את איתו, תזמיני את הסטייק שלך נא" – סטייק עשוי מידי מרגיש לפעמים כמו מסטיק, ואף אחד לא רוצה לראות אותך לועסת כמו פרה.

"אל תספרי לו על האלרגיות שלך" – אסור שיהיה משהו שיכול להפריד ביניכם. אם את אלרגית לחתולים ויש לו חתול פשוט תסבלי בשקט.

"גברים חושבים שהם סוג של אוטוריטה בענייני בישום. תשאלי אותו איזה בושם כדאי לך לשים ותרכשי אותו" – אם את לא אוהבת את הריח הזה, תיחנקי בשקט, הוא צריך לאהוב את הריח שלך, לא את.

"אם את מרכיבה משקפיים תיקני כאלו שנראות טוב או שתרכיבי עדשות ראייה" – את צריכה למצוא חן בעיניו, זה לא משנה שאת לא רואה טוב.

תלבשי עקבים רוב הזמן, זה יותר סקסי – נעליים שטוחות זה למכוערות.

"סייג חשוב: אלא אם כן הוא יותר נמוך ממך" – זה לא שהוא נמוך זה שאת יותר מידי גבוהה.

"תגידי לו שהוא נאה" – גבר צריך כל הזמן מחמאות ופידבקים חיוביים.

"תשמרי על הבריאות שלך,  גברים לא אוהבים בנות שיש להן נטייה להיות חולות" – את לא צריכה להיות בריאה כדי להמשיך לחיות את צריכה להיות בריאה כדי שתוכלי לתפוס גבר ולהתחתן.

"אל תרכלי עליו" – נכון, נשים הן רכלניות מטבען אבל תתאפקי.

"אל תהיי שתלטנית ונדחפת כשהוא מנסה לקבוע איתך דייט" – תני לו לקבוע את הזמן והמקום. לא נוח לך? תגידי תודה שמישהו בכלל הזמין אותך לצאת.

"בשלב מאוד מוקדם של הדייט תמצאי שיר ששניכם אוהבים כדי שהוא יהיה שלכם" – לא מלחיץ בכלל.

"תבררי לגבי נשים קודמות שהוא בילה בחברתן אבל לא התחתן איתן כדי שלא תחזרי על אותן טעויות שהן עשו" – אל תהיי עצמך, את צריכה להיות מפוקסת וממוקדת מטרה.

"אל תדברי על החבר הקודם שלך. אם את אלמנה או גרושה כמובן שאל תדברי על הקשר הקודם שלך" – לא היו לך חיים לפני הנוכחי ולא יהיו לך אחריו.

"אם את מוצאת גבר עם דירה תציעי לסדר אותה" – אם הוא אי פעם יחשוב על חתונה, חשוב שהוא יידע שתוכלי  למלא את תפקידך כראוי.

"תפיצי במשרד שלך שיש אצלך תמיד קופסת תפירה ושאת יכולה לתפור לגברים רווקים כפתורים רופפים" - תמיד תיראי יעילה.

"אל תתחתני איתו אם יש לו יותר מידי כפתורים רופפים". קריצה קריצה.

 

חלק ג': איתרת גבר, הוא שם לב שאת קיימת והתחלתם לצאת: איך ללכוד אותו סופית ולסגור עסקה?

"תגידי להורים שלך להיעלם כשאת מארחת" – ההורים שלך לא חשובים, אז מה אם זה הבית שלהם? תגרשי אותם כדי שהוא ירגיש בנוח.

"תגידי להורים שלך שלא יתייחסו לחבר שלך כבעל פוטנציאלי" – אנחנו לא רוצים לעשות שום דבר שיפחיד אותו. אתם אומנם מנהלים מערכת יחסים רצינית אבל הוא לא צריך לדעת שיש סיכוי שתתחתנו.

"תצאו לדאבל דייט עם זוג נשוי מאושר ועליז כדי שהוא יראה כמה כיף יכול להיות לכם אם תתחתנו" –עכשיו את רק צריכה למצוא זוג כזה.

"תגידי לחברים שלו דברים טובים עליו" – הם צריכים לאשר אותך.

 

טיפים מתוך המגזין. צילום מסך

טיפים מתוך המגזין. צילום מסך

 

"תשלחי לאמא שלו כרטיס ברכה ליום ההולדת שלה" – למרות שהיא אישה, דעתה חשובה.

תבקשי מאמא שלו מתכונים – כולם יודעים שהדרך לליבו של גבר עוברת דרך הקיבה שלו ואין כמו האוכל של אמא.

"תדברי עם אבא שלו על עסקים ותסכימי איתו שהמיסים הם מאוד גבוהים" - אין ספק שזה יגרום לך להיראות כמו אשת עסקים מלומדת.

"תקני לילדים של אחותו מתנות מידי פעם" – את חייבת שהמשפחה שלו תאהב אותך.

60 שנה עברו מאז שהכללים הדי הזוייים האלו נכתבו, ואין ספק שעברנו דרך ארוכה מאז. היום למזלנו נישואים הן לא פסגת השאיפות שלנו כנשים, ואנחנו מודעות לכך שמגיע לנו גבר (או אישה) שיאהב אותנו בדיוק כמו שאנחנו ובגלל מי שאנחנו. מדהים לקרוא את הכללים האלו ולהבין כמה העולם השתנה והתקדם. ועל זה אנחנו יכולות רק להצדיע לנשים שהיו כאן לפנינו.