כשיום האהבה מגיע כולנו מיד נדרכות ורוצות לחגוג את הזוגיות שלנו, מחכות למחווה מבן או בת הזוג שתרגש אותנו ותראה כמה אוהבים אותנו. עם כל חגיגת האהבה הזאת אנחנו לפעמים שוכחות שיש כאלו שעושות למעננו מחוות גדולות מהחיים - כל החיים. הן שם כדי להרים אותנו, להצחיק אותנו, ואפילו ליישר אותנו, בתקופות הכי טובות והכי קשות, וזה לא מובן מאליו – החברות הכי טובות שלנו. אז לכבוד ט"ו באב החלטנו ללכת על הלא שגרתי ולכתוב על סיפורי האהבה עם בנות הזוג האמיתיות שלנו, שבינינו יישארו שם באש ובמים, גם אם לא נדבר איתן חודשים או שנים – הנשים בחיינו.

ביקשנו מנשים לחלוק איתנו סיפורים על החברות שלהן, ולספר על המחווה הכי מרגשת שחברה עשתה למענן, כזאת שנכנסה להן ללב ותישאר איתן כל החיים. אז מה הדבר הכי יפה שחברה עשתה למענך?

"אני וחני חברות כבר 15 שנה", מספרת אביבית מאירזון, "ואנחנו תמיד מאוד עוזרות אחת לשנייה". בזמן שהייתי בבית החולים וילדתי היא הגיעה אליי הביתה וניקתה. היא הכינה את הבית עבורי ועבור הבת שלי. זה מאוד ריגש אותי ואני תמיד אזכור לה את זה. זאת סיטואציה אחת מתוך רבות אחרות. החברות בינינו מאוד חזקה, היינו ביחד בכל המצבים, גם של שמחות וגם של אובדן".

 

אביבית וחני, צילום ביתי

 

"אחרי הלידה האחרונה שלי, שהייתה קיסרית, ביקשתי מאנשים לא להגיע לבקר אותי כי הרגשתי נורא, משתפת טל ים, "חברה אחת ויחידה, שיחסית גם חדשה בחיים שלי, התעקשה להגיע. היא באה לתמוך בי כדי שבעלי ילך להיות עם הבן הגדול שלנו. היא עזרה לי ללכת ולאכול. דברים ממש אינטימיים. היא טיפלה בי ממש ותמכה בי פיזית ונפשית. ממש קלטתי את זה כשהיא ישבה מולי בחדר האוכל של היולדות והסתכלה עליי שותה מרק ברעש".

"ורד ואני היינו ביחד בים ואני נקלעתי לתוך מערבולת, מתארת רותם פיק נגאר, "היא פשוט נכנסה פנימה כדי לחלץ אותי ומשכה אותי החוצה. אני לא אשכח את זה בחיים. בפעם אחרת הייתי בבנק עם לירון, גם היא חברה מאוד טובה שלי. כשיצאתי החוצה נפל לי כסף על הרצפה ואדם עם חזות די מאיימת התקרב והתכופף לקחת אותו. כשאמרתי לו שזה הכסף שלי הוא התנהג בצורה די מפחידה ולירון פשוט נכנסה בינינו כדי להגן עליי".

רותם נגר, ורד, לירון ושאר החבורה. צילום ביתי

רותם נגר, ורד, לירון ושאר החבורה. צילום ביתי

 

"חברה שלי ענת מלווה אותי תמיד ברגעים קשים, אבל אני רוצה להתמקד דווקא בדבר חיובי שהיא עשתה עבורי", משתפת הדס, "ענת היא טיפוס שיוצר והיא תמיד נתנה לי מתנות מקוריות שהיא הייתה מכינה. באחד מימי ההולדת שלי היא הביאה לי שעון שהכינה במיוחד בשבילי, שהמשיך עד הספרה 14. היא אמרה שהכינה אותו באופן הזה כי בשבילי צריך להרחיב את הזמן".

"הייתי אמורה לחגוג יום הולדת 21 והזמנתי כמה חברים", משתפת קארין, "התאריכים התנגשו להילה עם טיסה שהיא תכננה אז היא הזיזה אותה רק כדי לבוא לחגוג איתי ולהיות שם בשבילי".

"כשחברה טובה הייתה בטיול במזרח במשך כמה חודשים היא קנתה לי מלא מתנות ושלחה אותן בחבילה לארץ. היא ביקשה מאמא שלה להעביר לי את זה ביום ההולדת שלי. זה מאוד ריגש אותי בזמנו", מספרת עינב ישראלי.

"באחד מימי ההולדת שלי נעמה ומורני ארגנו לי יום שלם של כיף, מספרת מורן יוסף, זה התחיל בארוחת בוקר מפנקת ומשם לשעות של החלקה על הקרח של שלושתנו (שלי בעיקר) כי שנים חפרתי שאני רוצה לחזור לעשות את זה וסוף סוף זה התממש. כשהגעתי הביתה כל החבורה שלנו חיכתה לי עם בלונים. הייתי בשוק מהמחשבה עליי ומרמת ההשקעה העצומה".

מורן, מורני ונעמה. צילום ביתי

מורן, מורני ונעמה. צילום ביתי

 

"אני נדפקתי כי את הדברים המיוחדים אני בדרך כלל עושה לחברות שלי", מספרת סוני בחיוך. דבר נחמד שחברה עשתה עבורי זה לתת לי את האוטו שלה כי כרגע אין לי רכב, כדי ללכת לקניות בזארה. כשסיימתי יצאתי וחיפשתי במשך 20 דקות את הרכב שלי. זה הגיע למצב שהתקשרתי לבעלי להגיד לו שאני לא מוצאת את הרכב ולא יודעת מה לעשות. החמוד עידכן אותי שהוא עם הרכב ואין לו מושג על איזה רכב אני מדברת".

"טל חברה שלי, שלחה לי זר פרחים ליומולדת וקופסת שוקולד", אומרת הילה דניאל, "בשנה שעברה, היא שכחה לצלצל אליי ביום ההולדת אז בהמשך החודש היא הפתיעה אותי במשלוח שהגיע אליי לעבודה. זה לא היה זר בעצם, זה היה עציץ יפה כזה וקופסת שוקולדים. המחווה הכי יפה שמישהו אי פעם עשה לי. טל היא אהבה ממבט ראשון, נפגשנו בחתונה של חבר משותף, הגעתי לבד, החמאתי לה על השמלה השחורה הקטנה, ומאז זו היסטוריה".

 

הילה דניאל וטל. צילום ביתי

הילה וטל. צילום ביתי

 

"אני וחברה טסנו ביחד להודו, חולקת טל, הייתי סטלנית והסתובבתי כל היום יחפה ולילה אחד הייתי גמורה מתה והרגליים שלי היו ממש מלוכלכות. מרוב שהייתי עייפה לא הצלחתי לנקות אותן והיא בטובה עשתה לי מקלחת מגבונים על כל הכפות רגליים, ועברה גם בין כל האצבעות. זה נשמע דוחה ואולי קצת קינקי אבל אנחנו באמת אחיות. זה המעשה הכי יפה שחברה עשתה בשבילי".

"יש לי חלום סמוי להיות קוסמטיקאית ולהתעסק בביוטי ויש לי חברה שכבר שנים אני עושה לה צבע", משתפת ניצן סניור, "היא נותנת לי לבטא דרכה את הצורך ואת הרצון לעשות למישהו אחר טיפול קוסמטי וכבר 10 שנים בערך אני מגיעה אליה ברגע שהשורש שלה קצת צץ ואני צובעת לה את השיער לשחור. מבחינתנו אנחנו יודעות שכשאני באה אליה זה טבעי כמו לשתות קפה. זה win win בשביל שתינו".

 

ניצן ונעמה. צילום עצמי

ניצן ונעמה. צילום עצמי

 

"נראה לי שהמחווה הכי יפה היא שתמיד שאני צריכה רגע לפרוק או לדבר, גם אם זה לא כל כך מתאים להן באותו רגע, חברות שלי עדיין עוצרות רגע ומקשיבות ואוהבות. זה מרגש אותי בכל פעם מחדש", אומרת מיטל.

"הייתי בבית החולים ועמדתי ללדת. הרופאים נתנו לי זירוז כי הלידה לא התקדמה ואת הגעת לשם והיית שם איתי, מספרת קירה", החברה הכי טובה שלי (ל.מ).

כשאני מנסה לחשוב על מחווה מיוחדת שעשתה חברה למעני לא עולה לי אחת ספציפית. הייתה חברה שהגנה עליי באוטובוס כשחבורה של נערים התפרעו, חברה שהכרחתי לבוא איתי להופעה של הבקסטריט בויז והיא ליוותה אותי למרות שלא רצתה, וחברה ששכנעה את בעלי (בעידודי כמובן) לארגן לי מסיבת הפתעה. למזלי, החיים שלי הם רצף של מחוות בלתי נשכחות מצד החברות שלי, ואני לא חושבת שהייתי יכולה לעבור אותם אחרת. ואם להודות באמת, הרגעים שהכי נחרטו לי בזיכרון הן אותם רגעים בהם האישה של חיי עזרה לי להתרומם ולהתגבר על תקופות לא פשוטות שעברתי. כשאתן חושבות על יום האהבה וכועסות על בן הזוג שלא הפתיע עם דובי או אולי קצת נעשות עצובות כי אין לכן עם מי לחגוג, תמיד תיזכרו שאתן לא לבד ואי שם בחוץ יש מישהי מיוחדת שתעשה פחות או יותר הכל למענכן. היא אומנם תהיה הראשונה שתצחק עליכן אם החלקתן על קליפה של בננה אבל היא תהיה גם זו שתושיט לכן את היד ותעזור לכן לקום.