אנחנו מוצפים ללא הפסקה בתוכן שמגיע אלינו מכל מיני מקומות. מהרשתות החברתיות, אתרי האינטרנט, החברים שסביבנו, העבודה, מסרטים, סדרות, עיתונים, פרסומות – עוד ועוד מידע מגיע אלינו ללא הפסק. לפעמים זה מרגיש כמו מבול שאי אפשר לברוח ממנו. לפעמים הוא קטלני. ובתוך סערת המידע המטורפת הזו, חזר לחיינו בשנים האחרונות מדיום שקצת שכחנו ממנו: האודיו.

פודקאסטים הפכו פופולריים מאי פעם, אנשים מתייחסים להאזנה לרדיו כאל תחביב, ורבים שומעים קטעי מיינדפולנס באוזניות כשהם חוזרים מהעבודה. כעת, מגיעה התעוררות נוספת ומפתיעה (או שלא) בתוכן לו אנו מאזינים – בדמות אודיו פורן, או בעברית: פורנו להאזנה. הפורנו, במקום סרטונים או גיפים מעוררים, הופך לתיאורים גרפיים מעוררים לא פחות, שמאפשרים לדמיון שלנו להפליג ולתת לנו להיות בסיטואציה באמת.

הנתון המעניין הוא המקום של פורנו וסקס בחייהן של נשים. "עבור נשים, הדמיון והמחשבה, לא פחות חשובים ממה שקורה בגוף", אומר הסקסולוג ד"ר ניקי גולדשטיין למגזין WHIMN האוסטרלי. "פורנו להאזנה הוא דרך המאפשרת לעורר את הדמיון ואת הליבידו ללא תחושת אשם."

אז מה זה בעצם פורנו להאזנה?

כמו שאפשר לדמיין. אלו יכולים להיות קטעי אודיו של אדם המתאר את הפנטזיה המינית שלו, גברים ונשים לוחשים לחישות סקסיות ומפתות או סיפורים על הרפתקאות מיניות שובבות במיוחד. זה יכול לנוע בין מין אלים, מלוכלך ואגרסיבי, ובין רומנטיקה מתקתקתה מהאגדות. זה יכול להרגיש כמו להקשיב לשכנים שלכם עושים אהבה, או לצטט לשותפים שלכם כשהם צופים בפורנו או משתמשים בצעצועים. סקסי מאוד ושובב להחריד כבר אמרנו?

התיאורים העסיסיים האלה לא כובשים רק אתכם. בעולם הפורנו להאזנה צובר תאוצה, ובקרב נשים במיוחד. קהילות נשים באתרים כמו רדיט או טאמבלר, משתפות את אהבתן לפורנו להאזנה, וגומעות סיפורי סקס בהנאה. הבושה כבר לא חלק מהסיפור. ובאופן טבעי עם פריחתן של הקהילות האלה, יש מי שראו בכך הזדמנויות עסקיות. למשל, קרוליין שפיגל בת ה-22, שהחליטה להקים אתר בשם "קווין", שיהיה פורטל מיני לנשים בלבד, וכבר גייסה לטובתו מיליון דולר. "אני מתכננת ליצור פורנהאב הרבה פחות מגעיל וגס עבור נשים", תיארה שפיגל את חזונה בראיון. "אין באתר תכנים ויזואליים, רק סיפורים כתובים ואודיו. האתר פתוח, כך שאנשים יוכלו להעלות אליו תוכן ופנטזיות שלהם, וכמובן שאנחנו בודקות כל מה שעולה לפני".

הרעיון של שפיגל, שנראה דווקא די ישים גם בישראל השמרנית, הוא לא הראשון שעוסק בנושא. בדצמבר שנה שעברה, אתר בשם "סיפורים עמוקים" שקהל היעד שלו הוא נשים, השיק מדור של סיפורים ארוטיים כשההבדל מסתם סיפורים, הוא שהפעם מדובר בסיפורים פמיניסטיים. האתר מבוסס מינויים ומכך מתפרנסים בעליו, וכל סיפור מוגדר גם לפי האורך, כלומר כמה זמן ייקח לכם להאזין לו. זה יכול לנוע בין חמש דקות לעשרים דקות, הכל תלוי במה שאתם רוצים.

אישה עם אוזניות. צילום: shutterstock

השלישייה שכל כך רצית בהישג ידייך. או אוזנייך. צילום: shutterstock

המגוון אדיר. יש תרחישי פנטזיה, אוננות, מין בשלישיה או מפגשי אהבה חפוזים. אתם יכולים להיות באתר נופש מקסיקני או בפריז הרומנטית, עם בן זוג שמאוהב בכן קשות או אישה שהיא בדיוק מה שחלמת. ותמיד אפשר לצרף את הזוג בחדר ליד. ולמרות שפורנהאב מקבל לא מעט ביקורות באופן בו הוא מציג מין ומיניות, הוא לא פוסח על טרנדים חמים ופורנו להאזנה לנשים, הפך להיות אחת הקטגוריות החדשות בו.

אז מה הנקודה העיקרית באהדה של נשים לסיפורי פורנו מוקלטים? יש לכך מספר סיבות. ראשית, הפורנו המסורתי, זה שאנחנו רואים באתרים הגדולים, מתרכז בעיקר בגברים. ההנאה שלהם, הגמירות שלהם, איבר המין שלהם. הכל סביבם. שנית, הפורנו מאוד אגרסיבי וחסר עלילה אמיתית, כך שכל המקום הרגשי, הרומנטי, הפלרטטני, חסר בו מאוד. עבור לא מעט נשים זה לגמרי מוריד ובכלל לא מחרמן. ובכלל, המודעות ההולכת וגוברת לניצול הקיים בתעשיית הפורנו, כמו הסרט "הוט גירלס וונטד" שהוצג בנטפליקס, מעלה את הביקורת והמודעות ואת הצרכנים והצרכניות להפוך לחכמים יותר. "לא כל אולפני הפורנו לא מוסריים", מסביר ד"ר גולדשטיין, "ונשים רבות צורכות פורנו, אבל אצל חלק מהנשים פורנו מוקלט להאזנה מרגיש יותר בטוח, יותר יציב." אז מתי נזכה לשמוע בשפת הקודש?