"תגידי", הוא שאל בשיחת הטלפון הראשונה בינינו, "זה שאת חזקה כזאת ופמיניסטית זה לא מפריע לך עם גברים?". "לא", עניתי, "זה לא מפריע, זה לגמרי שלהם", ואז הוספתי בביטחון ש"הבעיה היא עם התפיסה הפטריארכלית המיושנת והמביכה שלך, שמעידה על חוסר הביטחון הגדול שלך בלבד". טוב, את החלק השני לא אמרתי, אבל לגמרי חשבתי. מיותר לציין שזו גם הייתה השיחה האחרונה שלנו.

אני ודאי לא האישה היחידה ששמעה מגבר שהיא "חזקה מידי", ועל זה אני מוסיפה שאולי גם מאיימת ואולי לא נשית (בהתאם למוד הכנוע שמוצג בתרבות הפופולרית ובעיקר בפורנו, המסמל נשיות). ואני ודאי לא האישה היחידה שהחליטה להיות מי שהיא, למרות שיש גברים שעם כל הליברליות שלהם, מתקשים לקבל את נוכחותה הדומיננטית במרחב. אני דעתנית, אני עומדת על שלי, אני אסרטיבית ואני לגמרי כאן. תתרגלו.

לא ברור למה לכל כך הרבה גברים יש נטייה לברוח מנשים בנות גילם. יש גברים שמעדיפים לייצר יחסי כוחות ברורים, שמתבטאים בזוגיות עם נשים צעירות מהם. יכול להיות שבנות העשרה שנמצאות בקשר עם גברים בני שלושים וארבעים הן עצמאיות וחזקות הרבה יותר ממני - הקשישה בת השלושים פלוס - אבל קשה לי להאמין שהפערים לא מורגשים. למה? ראשית כי הייתי במערכת יחסים כזו, לא שוויונית, עם גבר מבוגר, ותמיד הייתי פמיניסטית אבל זה לא עזר לי להרגיש שווה.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזל טוב ענקקקק מה תאחלו להם? 💍💍❤️

A post shared by איתי לוי - עמוד המעריצים הרשמי (@itaylevi7_fans) on

הלחמנייה הלוהטת ביותר בהקשר הזה, היא הפרידה וביטול החתונה של איתי לוי והדר חיון. לא מעט גבות הורמו כשמערכת היחסים בין הזמר בין ה-31 והחיילת בת ה-19 נחשפה לאוויר העולם, אך בתרבות ה-PC שלנו, היה ברור שזה שלהם בלבד והביקורות לא נאמרו בגלוי. למרות שפער הגילאים צרם וצוין בכמעט כל ידיעה שנגעה להם, היה חשוב לייצר מצג שזה ממש ממש בסדר, אבל בינינו - זה ממש ממש לא. פערי גילאים חריפים שכאלה, שכוללים גם פערי מעמדות (מפורסם עם לא מפורסמת ועוד), מייצרים מתח. נכון שאני מדברת מהמקום האישי שלי, מהחוויה שלי, אבל זה מה שאני מכירה ומתקשה להאמין שבזוגיות כזו אפשר להרגיש שוויוניים לחלוטין. הגיל, הבשלות והבגרות עושים את שלהם.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אוקי די הסיוט הזה נגמר . גל גברעם בת 18 הבן זוג שלי לשעבר שיחייה טום דובי אביב 31 12 שנה בנינו כן זה ידוע. יצאנו שמונה חודשים משהו כזה . למה נפרדנו ? פאקינג לא העיניין שלכם ! אם הייתי כל כך רוצה הייתי מספרת !!!!! יש לי עוד טיפה כבוד עצמי. האמת שממש קצת כבוד עצמי לא יותר מידי. ואני כותבת את הפוסט האידיוטי הזה. יש לכם שאלות ?! לא אכפת לי . צאו לי מהווריד בבקשה ! רוצים להמשיך לז*** תמוח ??? תהנו מעוד תמונה שאני מעדיפה לשכוח .

A post shared by GG .. Gal Gvaram (@gal_gvaram) on

אבל לא בחיון אני רוצה להתרכז, אלא בלוי. וגם בטום אביב, שחולק עם לוי את אותו הגיל (31) וניהל זוגיות עם גל גברעם, שצעירה מחיון בשנה. גם הם, כידוע, כבר לא ביחד. גם בן זיני (23) וטיילור מלכוב (17) מנהלים זוגיות עם פערי גילאים לא קטנים, במקרה שלהם ההפרש לא גדול כמו בקודמים, והצרימה היא יותר בכיוון החוקי והעובדה שבניגוד לישראל, במקומות אחרים בעולם בחורה נחשבת "קטינה" גם עד גיל 21.

יכול להיות שאיתי לוי ותום אביב פשוט מפחדים מנשים בוגרות? נשים בגיל שלהם? אני מתעכבת על הנקודה הזו כי נראה לי שהם ממש לא היחידים. אולי נשים בוגרות יותר באמת מאיימות? ולמי יש כוח בגיל 30 לדיבורים על משפחה וילדים?

החברה שלנו עדיין מעבירה לגברים את המסר ש"יש לכם מלא זמן" ולנשים ש"הביציות שלכן מזדקנות". גבר שהגיע לגיל 30 ולא מרגיש בשל להקים משפחה, יעדיף לצאת עם אישה צעירה ממנו או צעירה מאוד מאוד בחלק מהמקרים. בזוגיות עם בת עשרים ומטה, ככל הנראה משפחה וילדים לא יהיו על הפרק, לעומת אישה בת שלושים פלוס שכבר נמצאת במקום אחר בחייה. ותסלחו לי על ההכללה, לרוב זה ככה.

אני לא יכולה שלא לחוש בוז כשאני שומעת על גבר מבוגר שיוצא עם צעירה. מצטערת. אין בזה שום דבר סקסי בעיני, אלא בעיקר תחושה שהגבר הזה פחדן. זה שהתרגלנו לראות את זה בסרטים, לא אומר שזה נכון או מתאים, וזה שיש כמה זוגות כאלה אוהבים, לא אומר שזה רלוונטי לכולם. לא, גיל הוא לא רק מספר. לכל תקופה בחיים יש מאפיינים ואווירה, ולנהל זוגיות עם פערי גילאים גדולים של עשור או יותר, זו הזמנה למורכבות גדולה מאוד, שיכולה לפגוע. אני לא הייתי חוזרת לזה בחיים, ואני מקווה שגם טום אביב וגם איתי לוי, ישנו פאזה ויתחילו לצאת עם נשים בגילם.