אין ספק שהשינוי שהטכנולוגיה הכניסה בשנים האחרונות הוא קפיצה קוונטית כמו בכל אבולוציה.  אז מסתבר שגם עולם הדייטים-היכרויות-זוגיות-אהבה עבר ועדיין עובר מהפכה משמעותית שמשפיעה על מושגים אלה. השפעה שמשליכה אפילו על מהות הקשר, אופיו וסגנונו.

לפני עשור או שניים, היה קל יותר ואולי פשוט יותר להכיר. אם כי אולי, כביכול היה פחות היצע. איפה היינו מכירים? בשכונה, במדורה (טוב, זה היה לפני 30-40 שנה..) בבר השכונתי, במסיבה או, כמו תמיד ע"י שידוך..שאולי עד היום זו אחת הדרכים העתיקות שעדיין עובדות. לפעמים.

בכל מקרה, אם נתעכב על זה, הרי שפעם פגישה היתה פגישה של היכרות, וההיכרות היתה נבחנת בקצב איטי יחסית.  אך ביחסים, שמורכבים הן ממשיכה פיזית וכלה בדרך בה שני בני אדם מסתדרים, מתאהבים ומוצאים נושאים משותפים לעניין שגם מחזיקים את הקשר, הרי שכל זה, דורש זמן, וקצב אולי לא דיגיטלי. עדיין השאיפה כמעט של כולם היתה בסופו של יום להגיע למערכת יחסים מונוגמית של גבר אשה וילדים.

והיום, יש שפע. פתאום האפליקציות של ההיכרות נהיו המדורה של פעם, המסיבות, הברים, הבן לוקח בת.

אך, הטכנולוגיה הביאה איתה תנועת יד (אצבע) ימינה או שמאלה. מתאים, לא מתאים. ומה השאלות שאשה או גבר שואלים את עצמם לפני ההחלטה על מי להתעכב 5 שניות. (בעצם  2 שניות..5 זה המון) ? האם הוא עושה לי את זה ? האם היא יפה? סקסית?  אני רוצה ממנה רק סקס או שתהיה  אם ילדי? או אב ילדי?  בוא נבדוק את המבט, את העומק בעיניים,  וכל מרכיב בתמונה בעל יכולת השפעה הרת גורל.

אז אמנם השפע הוא גדול אך מדומה. זה כמו שפע של סופרמרקט של בני המין השני בכף ידינו. הרבה וכל הזמן ומתי שבא לנו גם אם באמצע הלילה וגם אם באמצע היום. מושג הזמן משתנה. מושג הסבלנות שלי לבדוק קשר, משתנה. הקלות שבה נשיג פוטנציאל לקשר – (איזה סוג קשר? זו כבר שאלה אחרת) החלה מחלחלת לכל תחומי החיים.

אין ספק שהמושג 'החלקת האצבע ימינה או שמאלה', חולשת  לשאר התחומים בחיינו.

אין ספק שהמהפכה הטכנולוגית בתחום בעיצומה והיא משפיעה בכלל על מה אנחנו רוצות.  מכיוון שההיצע גדול והסופרמרקט ענק, אבל גם טיב היחסים נכנס לסגמנטים – קשר לא מחייב, קשר ארוך טווח, זוגיות, נישואין..מסכים לילדים לא מסכים רוצה ולא רוצה.

 

אז השינוי הוא גדול. אבל האם אנחנו, הנשים בנות ה- 40 + שחלקנו גרושות, חלקן רווקות האם אנחנו משתתפות בחגיגה או רוצות רק חלקים ממנה? מצד אחד נהנות מהשפע, ומנצלות כל מצב רוח לסוג אחר של גבר, ומצד שני, בוכות על הכרית אם אנחנו הולכות לישון לבד..אז מי אנחנו? נשים בשלות איכותיות במשבר זהות? פעם היו אומרים עלינו שאנחנו "מציאה", ומה היום? מה אנחנו אומרות על עצמינו?

ואני אומרת, אם מהפיכה? אז עד הסוף. אם לבכות על מר גורלנובעולם הדייטים אז בתנאי שאנחנו לוקחות אחריות ועושות חישוב מחדש לסט הערכים וההחלטות שלנו רגע לפני שאנחנו מחליקות שמאלה בפעם הבאה. גם אנחנו אחראיות על השינוי האבולוציוני בעולם הדייטים.

מעבר למחשבות שהמילים אלו מעוררות בי ומקווה שגם בכן ובכם, מעניין אותי לחשוב איך תיראנה מערכות יחסים עוד עשור או שניים.

בנימה אישית, אני אשמח אם לא נדהר לעבר עוד אפליקציה או גירסה מתקדמת של עצמינו בדמות אימוג'י לא אנושי, אלא, נדהר, כמו פעם, יד ביד, לעבר השקיעה.