היי את, כן את. בואי נדבר רגע על רווקות נשית מאוחרת ומה ש"סקס אנד דה סיטי" לימדה אותנו פה. הקורא בצלאל סמוטריץ', גם אתה מוזמן להצטרף אלינו ואולי ייפול לך בדרך איזה אסימון או שניים לגבי "הבעיה" שכה מדירה שינה מעיניך. גם אתן, הדודות מארוחת החג, שאלתן מתי? אז בואו, תשמעו. בישראל השמרנית ומקדשת הילודה, רווקות נשית מאוחרת לוותה בעיקום אף מתמיד לאורך השנים, עד לנקודת המפנה בסוף הניינטיז, כשבמדורת השבט של הפריים טיים בערוץ 2 עלתה ב"רשת" אותה סדרה מהפכנית של HBO שעסקה ב-4 רווקות ניו יורקיות בוהמייניות בשנות השלושים והארבעים לחייהן, להלן העשרים והשלושים החדש. בזכות ״סקס והעיר הגדולה״ מוסד הרווקות הנשית בגילאים היותר מתקדמים כבר לא חזר אחורה, כשהעידן החדש העניק עבורו לגיטימציה ציבורית עם הילת זוהר ניו יורקית שסנוורה עד לעיר הקטנה אצלנו בביצה.

לא ברור האם האחיות על מלא של כולנו הקדימו את זמנן, או שמא קבעו עובדות בשטח לגבי רווקות ללא ילדים בגיל מתקדם ועם הרבה יותר זמן פנוי, שאיפות קרייריסטיות וכסף כדי להשקיע בעצמן ובתחביביהן הטרנדיים. כך או כך עם השנים גילינו שקיימות עוד ועוד סמנתות שנרמלו את הנועזות הבלתי מתנצלת של לעשות מה שבוואגינה שלהן; ששרלוט המתוקה מגלמת כיום את הקיצור בן זמננו לגבי ה-JAP הקלאסית (Jewish American Princes); ושמירנדה כנציגת האמהות בחבורה היתה האבטיפוס לכל מירנדות העולם, אותן חד הוריות ויחידניות של ימינו שמג'נגלות עם קריירה במקביל. ומאז בכל פעם שנתקלנו במישהי שקורותיה מרפררות לאלו, תודעתנו לא יכולה שלא לקפוץ מיד אוטומטית בחזרה אליהן. ומעל כולן קארי בראדשו. הו קארי. זרם משל עצמה ברווקות המאוחרת. גם לאחר למעלה משני עשורים היא עדיין מסמלת את הטייפקאסטינג המושלם כהשראה של כל כך הרבה רווקות בדור ה-X שלה, דרך דור ה-Y של האפליקציות ולהשלכות מכך על דור ה-Z בטיקטוק ולכל מה שעוד יגיע אחריו. ספק אם כל אלו בכלל מבינות מאין כל זה התחיל - מהאיט גירל הראשונה מכולן, שרוח הקודש שלה מהדהדת מאחורי חיי הרווקות המושלמים של הכרך הגדול.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Carrie Bradshaw (@carriebradshawsc)

ליבינג דה דרים עם קלאס באפס מאמץ. שומרות על סטייל מעודכן בקריצה וינטג'ית. מחזיקות דירה מחולקת בצפון הישן של תל אביב פינת השדרה החמישית, עם יותר נעלי מעצבים ממ"ר פנוי. והן רוצות כבר לקפוץ לשלב הבא ודורשות אותם גם יפים, גם חכמים, גם רומנטיים וגם טובים במיטה. לא מאמינות בלהתפשר על פחות מפרפרים בבטן, בזמן שהן שוב מאפשרות לרגשות להוביל. וכל זה כשמאוהבות בעוד גבר שלא יודע ולא מוכן לתפקד רגשית. והן כל כך רוצות ומנסות ויוצאות לדייטים ולמסיבות ולמקומות הכי הכי כדי להיות במרכז הבמה. חיות את העיר בתודעת הוללות שצפה כאילו כל לילה הוא ליל הרווקות האחרון בחייהן, וה-FOMO הארור הזה לא יודע מנוח. הרי מחר המיועד באמת יופיע והופ, הנה את כבר אשת איש.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Carrie Bradshaw (@carriebradshawsc)

אבל לא כולנו חיות את החלום. העירו אותך בבוקר ולא הבנת מה ההתלהבות מהעיר ומהמהומה? את מנסה לקום ומשהו כבד לך ברגליים, פתאום זה זז ואת שומעת באוזן יללה? לבך מתמלא ואת מבינה שכמה שבא לך עכשיו לתפוס אותו, למעוך לו את הפרצוף ולתפוס את הבטן הרכה והנעימה הזו ואת לא יכולה, כי כנראה שתחטפי שריטה לפרצוף. את תקועה בדירת שני חדרים בר"ג-גבעתיים עם השותפה שמעולם לא טרחה להוריד את הזבל ושקוראים לה בדידות. וכדי להעיף את הכלבה הזאת מהדירה הבאת חתולים. כן, את רווקה עם חתולים, הסמל הנדוש ביותר לגבי רווקות מאוחרת. אותה הקלישאה על אלו שטיפחו להן חושים ציניים כהגנה עצמית, ולבינתיים החליטו לוותר ולרדת מהגלגל. כעת הן משקיעות את זמנן בגידול יצורים פרוותיים, אולי גם לצד הקפאת ביציות. התחליף המושלם מבחינתן מול מציאת זוגיות ומשם גידול ילדים פרוותיים בתא משפחתי כדת משה ובני ישראל, מהסוג שיספק את האף הנדחף של הסמוטריצ'ים.

נו, אבל מה הבעיה עם חתולים בעצם? בואי ננרמל את זה, בהתחשב שאף אחד עדיין לא טרח לעשות גם פה גלוריפיקציה: הם הרי משמידי ג׳וקים בלי סצנות וללא ריחות ריסוס, ובטח שבאופן הרבה יותר יעיל ממך או מכל בחור פוטנציאלי. הם לא נוגעים באסלה, כבר יש להם ארגז חול משלהם ואילו המושב נותר למטה, לגמרי ווין! הם שונאים את החברים שלך, גם קצת בשבילך. אם זה היה בן זוג אז זאת וואחד נורת אזהרה, אבל לגביהם זה הגיוני - הם הרי שונאים את כולם ללא דופי והכל בסדר. הם מגנים עליך מפני העולם האכזר שם בחוץ, בעוד שכלב מאלץ אותך לצאת ולפגוש עולם. נשמע דיכאוני ומתחבא משהו, לא נכחיש, אבל לעיתים זה בול מה שנזדקק לו. עם חתול לא תרגישי אשמה כשאת מעבירה את הסופ"ש והערבים בבינג' נוסטלגי בפיג׳מה ואסקפיזם מול הרווקות הניורקיות ההן, שחצי מרתיעות וחצי מציתות את דמיונך. את לא מעוניינת לעשות שום פעילות אחרת, והוא הכי מבין ללבך.

מערכת און לייף מזמינה אותך לקבוצת הפייסבוק "סיסטרס - מקום בטוח לספר", מרחב בטוח לנשים בו תוכלו התייעץ, לשתף ולקבל עזרה בכל מה שחשוב לך, או מציק, מעכב או מקשה עלייך בחיים. כל אחת מאיתנו היא גם זו שאולי יש לה את הפתרון או העצה החכמה שיכולים להציל אישה אחרת.

ובכלל, הגיעה העת להפריך את המיתוס המיושן הזה על חתולים כמונעי זוגיות. נהפוך הוא. בפועל מדובר ביועצי הזוגיות המנוסים ביותר ששופטים ופיקחים טוב מכולנו, ומתחרים בשוק אפילו בנו השדכניות. כל דייט אופציונלי עומד למבחן בסוגיה כיצד יתנהג איתם ומה האטיטוד שמורגש פה. ואם העלית את הדייט הביתה וג'ון-ג'ון מנסה לגרש אותו או להבדיל מכוון להפך מכך, אז תקשיבי לו. הוא מבין יותר מכולם ורוצה בטובתך.

אז באיזה טייפקאסטינג של רווקה את - חתולים או קארי מסקס והעיר? או בעצם, למה לא גם וגם? כי מי החליט עבורנו שלא נוכל להיות שתיהן בו זמנית, או להבדיל לא זה ולא זה? אנחנו הרי לא דמות תסריטאית מובנית מסיטקום אמריקאי. ואנחנו גם לא קלישאה בדמות בת אדם שמוכתבת מראש באמצעות חיות המחמד שלה, שמשפיעות על מצב הגפת התריסים והווילונות בדירה מול החיים עצמם שבחוץ. במציאות כל אחת מאיתנו היא מטען של עולם ומלואו מבחינת שאיפות, כמיהות ותחומי עניין. אז תביטי במראה, תפנימי את מה שיש בך ותחפשי את המיסטר ביג שלך בקצב הטבעי עבורך ובידיעה שהכל בסדר - ולא בנוירוטיות על ספידים רק מלחץ חתונה כפשרה חיוורת, ומשם גירושין כמוצר משלים תוך דקה ושליש.

והכי חשוב שתרימי לעצמך וקארי און, קארי און. כי קארי בוודאות הייתה מרימה לך, עם או בלי חתול. והיי, גם לזה את לא מוכרחת. אם כבד עליך כל תבשיל הקארי הזה, תמיד תוכלי להיות במקביל ברידג'ט ג'ונס או אלי מקביל. בהצלחה.

בילי שינגרט ורוית מגדל הכותבות הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"