אחד הדברים שאנחנו הכי מתגעגעים אליהם עם בואם של הילדים זו הספונטניות. אותם רגעים בהם יכולנו להתנתק מהכל ופשוט לפעול על פי החשקים והתשוקות שלנו. ברגע שאותה תשוקה מביאה איתה גם ילדים, הזמנים שבהם יש אפשרות להיות לבד עם בן או בת הזוג, ועוד מבלי להיות עייפים ורצוצים מדי, הופכים להיות נדירים עד לא קיימים. וכך, אותם מפגשים מקריים וסוערים מתחלפים בהליך שכולל פתיחת יומנים, מציאת מועד שמתאים לשני הצדדים, מציאת צד שלישי שישמש כבייביסיטר ומקום מפלט פנוי. נכון שכבר יצא לכם החשק?

לפני שאתם ממהרים להאשים את חוסר הספונטניות בחוסר חיי מין, כדאי שתדעו שעל פי המחקרים דווקא אנשים שמתכננים מראש נהנים מסקס טוב יותר. על פי מחקר גרמני שפורסם ב-The Journal of Sex Research, דווקא אנשים שנוטים לתכנן כל פרט, ובעלי תכונות כמו יעילות, השגיות ומשמעת, מדווחים על יחסי מין מספקים יותר מאשר אלו שאוהבים "לזרום".

במהלך המחקר, צוות של פסיכולוגים באוניברסיטת רוהר תחקר 966 זוגות, רובם הטרוסקסואליים, על איכות חיי המין שלהם ועל התכונות האישיות שלהם, כדי לבחון את הקשר שבין הדברים. בין השאר הזוגות התבקשו לדרג תכונות שלהם ושל בני הזוג, כמו באיזו קלות הם מתגרים, עד כמה הם מרגישים מעוכבים מבחינה מינית, ואם אי פעם היו להם בעיות בתפקוד המיני. המשתתפים התבקשו גם לתאר את הרמות של מה שהחוקרים כינו "חמשת הגדולים": אישיות מוחצנת, פתיחות לחוויות, מצפוניות (כשהכוונה היא היכולת של האדם להיות יעיל ומאורגן), נעימות, ונירוטיות.

בסופו של דבר הם מצאו שאנשים מצפוניים, כלומר כאלו שנוהגים לחשב כל צעד שלהם ולנתח סיבות ותוצאות מראש, נהנים מיחסי מין מספקים יותר, ועוד יותר מהם נהנות נשים הטרוסקסואליות שבני זוגן נחשבים לטיפוסים שמתכננים הכל מראש ולפרטים – כן, אפילו כאלו שמתכננים מראש את זמן ומיקום הסקס ואפילו את האקט עצמו. על פי כותבי המחקר, הסיבה לכך יכולה להיות נעוצה בעובדה שבני זוג מחושבים יכולים להיות יסודיים גם במחשבה שעליהם לספק את בנות זוגן ולראות בכך משימה בעלת חשיבות עליונה. כמו כן הם ציינו שאנשים מחושבים עשויים להעריך יותר קשרים רומנטיים רציניים וארוכים, בגלל המשקל שהם נותנים למערכת יחסים עם יחסי מין מספקים.

"מצפוניות גבוהה יכולה להיות יעילה במיוחד כשצריך להשקיע מאמץ על מנת לשמר יחסי מין טובים", אמרה ג'וליה וולטן, פסיכולוגית וסופרת בראיון ל-Quartz. "או כשצריך לדחות את הסיפוק וההנאה שלך כדי לטפל בבעיה שקשורה למיניות בקשר שהוא משמעותי וארוך טווח".

כך שעכשיו באופן רשמי אתם יכולים לפתוח יומנים, לקבוע פגישה עם בני הזוג שלכם – ולהיות מאוד מרוצים מעצמכם. ובעיקר להפסיק לקנא בחיי המין של החברים הרווקים שלכם.