בתור אישה המשלבת בין התחביב למקצוע, עם רזומה של מוכרת בחנויות סקס, מנחת סדנאות למיניות בהווה וגם עורכת פורנו עם הארדיסקים מלאים בסרטים שלא יביישו אף מאונן סדרתי, את תקופת הרווקות התל אביבית שלי אני רואה כמחקר אנתרופולוגי מרתק על גברים והרגלי הצפייה שלהם בפורנו.

הידד ליטמן. צילום: אניה קרופיאקוב

הידד ליטמן. צילום: אניה קרופיאקוב

להגיד לגבר שמשלמים לי על הכנה לשידור של סרטים ארוטיים זה כמעט כמו לעבוד עליו שאני טראנסית אחרי שעשינו סקס. הוא ייחנק קצת, ייבהל ויפלוט צחוק משחרר כשהוא עדיין לא בטוח אם אני רצינית.

אף פעם לא ידעתי מתי לספר שאני עובדת בחברת הפצה של תכנים למבוגרים. הרי אם אני מחפשת משהו רציני ורוצה לתת לו את "הרושם הנכון", לפי החוקים הבלתי כתובים, אסור לי לדבר על סקס, לפחות לא בשני הדייטים הראשונים. העניין הוא שמעולם לא התחברתי למשחקים האלה, אני לא אוהבת לשקר ומודה - אוהבת לזרוק את הפצצה ולראות את התגובה של הדייט התורן. זה מאוד משעשע לראות את המבוכה הראשונית וההפתעה שלהם לגלות שאני מבלה את הימים שלי באתרים של ברייזרז, מעניקה לסרטים שמות עבריים למהדרין כמו "רגליים פשוקות לרווחה" או "זיונים בין כוכבים", ואפילו יודעת לזהות את מנואל פררה לפי הזין הערל שלו, אבל הצחוקים של ההתחלה הופכים די מהר לשיחה גלויה על העדפות הצפייה שלהם.

אני אוהבת שהפתיחות שלי בנושא גרמה להם לשתף איתי דברים שהם לא ממש מדברים עליהם עם אף אחד אחר. כך גיליתי כל מיני דברים מעניינים, כמו למשל שהרבה מהם מחבבים את ג'וליה אן, מילפית בלונדינית תכולת עיניים, הם מתפלאים לשמוע שיש דבר כזה פורנו פמיניסטי ושהוא לא כולל רק מין של לסביות, וחד משמעית מעדיפים כמה שפחות אזכורים של זרגים וזמן מסך של זכרים אחרים.

הידד ליטמן. צילום באדיבות המצולמת

אוהבת לזרוק את הפצצה ולראות את התגובות. הידד ליטמן. צילום באדיבות המצולמת

למדתי שהצפייה בהנאה של האישה חשובה להם, והם נהנים להתמקד לא רק בגוף אלא גם בפנים ובהבעות שלה, שלפעמים הם עושים ביד פשוט כדי לפרוק מתחים ולאו דווקא מחרמנות של הרגע, שהם יכולים לגמור בלי להשפיך ולהשפיך בלי לגמור, ומתבאסים מהריקנות שלפעמים תוקפת אותם אחרי. אחד השוויץ שעבד בחנות סקס בארצות הברית ופגש שם את ג'סי ג'יין, אחר הודה שמה שהכי מחרמן אותו זה הנטאי (פורנו אנימציית מנגה יפנית), שלישי סיפר שהפעם הראשונה שגמר הייתה בגיל 16, ולמרות הקדמה רובם עדיין יעדיפו לראות פורנו בסטרימינג קצת מפוקסל, כי חצ'קונים על התחת ב- HD FULL כנראה לא עושים את זה לאף אחד.

חלקם מיהרו להניח שבגלל העיסוק שלי אני גם ממהרת לזרום לאן שהם ירצו, מה שגרם לי להבהיר להם שזה לא אומר שאם נגמור במיטה מותר להם לגמור לי על הפנים, ושלא יחשבו שבדייט השני נעשה אנאלי ובשלישי נעשה שלישיה. כמה מהם הרגישו מאוד בנוח לספר לי שהפנטזיה שלהם היא לגרום לי להשפריץ, ותארו לי איך הם הולכים לעשות את זה. במקרים האלה ניפצתי להם את החלום והסברתי שרק אחוז קטן מהנשים באמת חוות את השפיכה הנשית, גם לאלו זה לא קורה בכל פעם והממטרות שהם רואים בסרטים הן לרוב פעלולי מים וגינליים יצירתיים.

 

משחרר לדבר על זה

חבר טוב אמר לי פעם שאם אני עורכת פורנו אני לא יכולה להיות פמיניסטית, אבל כשהעבודה שלי היא לצנזר את הפורנו בכבלים כדי לשמור על חוק התקשורת במדינת ישראל, אני עושה עבודת קודש כשאני מנקה את ההשפרצות על הפנים של הבחורות, ומשאירה יותר זמן מסך לליקוקי דגדגנים. גם אנאלי אסור לשדר, אז המשחקים בדלת האחורית נשארים בחוץ ואפילו בתקצירים שאני כותבת לכל סרט אני מקפידה לא לחפצן את האישה ולהציג אותה כפאם פאטאל שיודעת בדיוק מה היא רוצה.

מיניות לא כמו שהכרתם. איור: עדי נחשון

מיניות לא כמו שהכרתם. איור: עדי נחשון

גם ההורים שלי קיבלו את זה בהבנה ואחרי שהגבות של אבא שלי חזרו למקום בתום ההלם הראשוני, הוא עדיין מידי פעם מבקש שאגניב לו איזה סרט. המזל הוא שאני עורכת גם חתונות אז לפחות בז'אנר הזה הם יכלו לדמיין אותי מככבת. בסופו של דבר זה לא משנה אם אני מדברת עם נער שאני פוגשת בסדנאות או יושבת מול גבר פוטנציאלי לזוגיות. כששמים את הצחוקים בצד ומדברים על סקס ופורנוגרפיה ברצינות, הפוזה מתחלפת בכנות ובפתיחות מפתיעה. אפילו נראה שחיכו להזדמנות כזו שמעולם לא הייתה להם, וכך אני אוספת עוד פיסות מידע על מה שעובר להם בראש, והם מצידם נחשפים קצת אחרת ומגיעים לפורקן מסוג חדש.