שעת לילה מאוחרת. את גולשת לך באינטרנט, כשלפתע גל של חרמנות עוטף אותך. את מחליטה לנסות לספק את יצריך ברשת ומגיעה לאתר סרטי פורנו, שם את מקלידה את המונח שמדליק אותך ומחפשת את הסרטון שיעשה לך טוב. כעבור כעשר דקות את מגיעה על סיפוקך, סוגרת את האתר ואת המחשב, והולכת לישון כשחיוך גדול נסוך על פניך.

עוד באון לייף:

יכול להיות שעבור חלקכן מדובר בסצנה מופרכת לחלוטין, אבל ישנן נשים שדווקא יזדהו עמה: נשים מהוות 23% מצופי PornHub, כך טוען אתר הפורנו הפופולרי שמדי שנה מנסה להעניק תמונת מצב של גולשיו ותחומי העניין שלהם. עם 18.35 מיליארד צפיות ב-2014 ו-78.9 מיליארד סרטוני וידאו, Pornhub מנסה להצטייר גם כאתר תוכן רציני, שלא רק מספק את גחמותיהם המיידיות של חרמנים (וגם לא מעט חרמניות כנראה) ברחבי העולם, אלא גם יודע לגבות זאת בסטטיסטיקות ובניתוחים מעמיקים.

האתר אף מיפה את 20 המדינות שבהן אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר באתר: במקום הראשון והצפוי ממוקמת ארה"ב עם כמעט 40% מכלל הגולשים, ואחריה בריטניה וקנדה. הודו, על כל מיליארד ההודים שבה, נמצאת במקום הרביעי ואחריה ממוקמות גרמניה, צרפת ואיטליה. את הרשימה סוגרות מצרים, הפיליפינים ורומניה.

מתוך כל הגולשים ב-2014 טוענים באתר כי כ-23% היו בכלל נשים. מתברר שהברזילאיות הן צרכניות הפורנו הכבדות ביותר, עם 29%, אחריהן הארגנטינאיות (28%) והפולניות (27%). גם הפיליפיניות ניצבות מעל לממוצע העולמי, עם 26% ואחריהן הפיניות עם 25%. אם נסתכל על מדד השוויון המגדרי העולמי, נמצא כי הנתונים לגבי שתי המדינות האחרונות הולמים את היחס המגדרי בהן: דו"ח על פערים מגדריים בעולם שנערך על ידי הפורום הכלכלי העולמי מצא כי פינלנד הגיעה למקום השני והפיליפינים למקום החמישי ברשימת המדינות שהצליחו לצמצם את הפער בין נשים לגברים, כנראה שגם בכל הקשור לצפייה בפורנו.

מתברר שגם ההודיות מהוות כרבע מצופי הפורנו במדינתן, נתון מפתיע בהתחשב בכך שהודו לא בדיוק מצטיינת בפמיניזם ונשים סובלות שם מאלימות קשה. האומה האמריקאית שמייצרת את רוב הפורנו בעולם מפגינה שוב את שמרנותה והמוסר הכפול שלה, כשהיא נמצאות בתחתית הרשימה, יחד עם מצרים, עם 15%, ויפן וגרמניה סוגרות את רשימת 20 המדינות, עם 13% בלבד.

בכל הקשור למלות ומונחי חיפוש מתברר שמשתמשי האתר בכל העולם צמאים לסרטונים שבהם "העולם שייך לצעירים". מלת החיפוש TEEN הגיעה למקום הראשון. המלה לסביות הגיעה למקום השני ו-MILF (אמא שהייתי רוצה לזיין) למקום השלישי. מתברר גם שאנשים אוהבים סצנות שקשורות במשפחה חורגת: המונח "אמא" ניצב במקום הרביעי, וגם "אחות חורגת" השתחלה לרשימה. צרכני האתר אוהבים גם נשים שחורות, מורות, סרטים מצוירים, יפניות ואסיאתיות. "לסבית מפתה סטרייטית" היה המונח שהראה את הזינוק הכי משמעותי מ-2013 (328%). כך גם מונחים המתארים סצנות לסביות נוספות, "אחות חורגת", "אמא חורגת" ו"עיסוי".

האתר לא הסתפק בפילוח כללי וערך ניתוח של חמשת החיפושים הכי פופולריים בכל אחת מ-20 המדינות המובילות: הדבר הראשון שקופץ מיד לעין הוא שצרכני הפורנו בכל מדינה מחפשים אנשים דומים להם, כך בגרמניה חיפשו "גרמנים", ברוסיה "רוסים" ובהולנד "הולנדים". לעומת זאת, ספרד בלטה בשונותה, שם מתברר יש משיכה עזה להודים, שהייתה מלת החיפוש החמישית. מתברר גם שאחת מכוכבות הפורנו של בוליווד, סאני ליאון, היא הכוכבת הכי מבוקשת בספרד. הנושא הלסבי תפס תאוצה ב-2014 במדינות דוברות אנגלית כמו קנדה, אוסטרליה, ארה"ב ובריטניה. באוסטרליה כוכבת הפורנו הכי מבוקשת היא עדיין קים קרדשיאן, שלא הוציאה קלטת לוהטת כבר הרבה זמן, אבל כנראה שיש מי שעדיין שומר לה חסד נעורים.

בהיותו אמריקאי, ניתח האתר את המגמה בארה"ב, שם הגיעה המלה לסביות למקום הראשון וגברה על המנצחת העולמית "נוער". באתר טענו כי מכיוון ש-2014 היתה שנה נהדרת עבור להט"בים – עם 19 מדינות שהצביעו בעד התרת נישואים חד מיניים והעלו את מספר המדינות המתירות זאת ל-35 – מגמת הסובלנות ניכרת גם בעלייה בחיפוש מונחים "חד מיניים", אבל משום מה נראה לי שהרצון והתשוקה לצפות בלסביות לוהטות לא נובעים בהכרח מקבלת האחר, אלא מחרמנות גברית נטו.

Pornhub מצביע גם על כך שהמונח "שחור" (EBONY) טיפס למקום השישי, וטוען כי זו חלק ממגמת הסובלנות ששוטפת את ארה"ב, אלא שאירועי פרגוסון והאלימות שהגיעה בעקבותיהם מבטלים את תמונת הסובלנות הבין גזעית. פעמים רבות, סרטי פורנו מבטאים פנטזיות כמוסות שאולי לעולם לא יתממשו. העובדה שגבר לבן נהנה לצפות באשה שחורה לא מצביעה על כך שהוא ייצא עם אשה שחורה במציאות. גם מונחי משפחה חורגת טיפסו משמעותית בארה"ב, בהם "אמא חורגת" שהגיע למקום השני. השאלה המטרידה בעניין היא אם העלייה בפרסום של מקרי אלימות מינית במשפחה עם השנים הפכה את הפנטזיה הזו למבוקשת כל כך.

המונחים שהראו עלייה משמעותית בחיפוש באתר ב-2014 הם ישבן גדול (486%), שדיים גדולים (410%), לטיניות (314%), נשים גדולות ויפות (235%), הארד קור (229%) ושחורות (207%). נראה שב-2014 צרכני האתר התחילו להבין שמה שיותר גדול יותר סקסי. 2014 גם העלתה את קרנם של הטוורקינג והישבנים הגדולים, כך שזה יכול להסביר את הזינוק העצום של חיפוש אחר תחת גדול.

כשפילח את נתוני הגולשים, בחן האתר גם מה נשים מחפשות יותר מגברים. התוצאות הראו שבגדול נשים מחפשות יותר סקס לסבי. המונח Eating pussy הוקלד בידי נשים בשיעור של יותר מ-900% מאשר גברים, כמו גם מונחים נוספים המקושרים למין אוראלי בנשים, למין בין לסביות ולנשים שחורות לסביות, שבממוצע ניכר כי נשים מחפשות אותן בשיעור של 600% יותר מאשר גברים. נשים גם מחפשות את המונחים "גברים זקנים", "חדירה כפולה", "אבא", "אבא חורג", "זין גדול ושחור" ו"בייביסיטר".

כמו כן, נראה שנשים מפנטזות יותר על סקס בין אותם המינים וסקס קבוצתי, מאשר גברים. מעניין לראות שנשים גם מחפשות יותר מונחים אלימים, כמו "סקס קשוח" ו"קשירות". כך לדוגמה, קטגוריות החיפוש הנפוצות אצל גברים (בסדר יורד) הן: נוער, MILF, מבוגרים, שחורות, אנאלי, לסביות, הומואים, שדיים גדולים, חובבים, השפרצות, זין גדול, נשים יפות וגדולות (BBW), אסיאתיות ושלישייה; ואילו אצל נשים: לסביות, הומואים, נוער, עבור נשים, שחורות, MILF, השפרצות, אנאלי, מבוגרים, זין גדול, שלישייה, שדיים גדולים, מין קבוצתי, סקס קשוח וקשירות.

עוד עלה כי נשים נוטות יותר לחפש כוכבות ריאליטי שגם מחלטרות ככוכבות בתעשיית המבוגרים, כמו קים קרדשיאן, שב-2014 היתה עדיין הכוכבת המבוקשת ביותר בידי נשים. אבל יכול להיות שבכלל מדובר בסיפוק יצר המציצנות והרכילות יותר מאשר ברצון לבוא לידי סיפוק מיני. מעניין שגם כשמדובר בנשים, ההתייחסות היא לחיפוש כוכבות פורנו ולא כוכבים זכרים. בכלל, מהניתוח של Pornhub נראה כי אין שחקנים גברים בפורנו. פילוח החיפוש שערך האתר התייחס אך ורק לשחקניות המבוקשות, ולא טרח לבדוק בכלל אילו גברים נחשבים לכוכבים בתחום.

האתר ניסה לבדוק גם מתי צופים בעיקר בפורנו ב-20 המדינות המובילות. מתברר שנובמבר מככב כחודש שבו מתרחשות הכי הרבה צפיות, בעוד שבשנים קודמות דווקא ינואר היה החודש הפופולרי ביותר. בסך הכל, סוף הסתיו בואכה תחילת החורף – אז נהיה קר, חשוך ומדוכא ברוב המדינות - זו התקופה שבה יש הכי הרבה תנועה באתר. חוץ מספרד, שם התנועה הכי ערה מתרחשת דווקא בספטמבר. החודש החלש ביותר מגיע מעט אחרי השיא – מרץ. עם זאת, בספרד, בגרמניה ובברזיל הם מעדיפים להאט את הקצב ביוני דווקא, כנראה שאז מקדישים זמן רב יותר לצאת ואולי גם להתרועע עם נשים אמיתיות. מבחינת ימים, יום שני הוא היום הפופולרי ביותר בעולם לצפייה בפורנו. כנראה שגברי העולם זקוקים להפסקה מסוף השבוע המשפחתי והמייגע ומוצאים מפלט בכוכבת הפורנו או הפנטזיה האהובות עליהם.

מתברר שישנם ימים, שבהם מורגשת ירידה חדשה בצריכה בפורנו. בחגים למשל יש ירידה ניכרת בצפייה בפורנו. כך, בחג המולד היתה ירידה של 18%, בפסחא 11% ובסילבסטר – 44%. גם לאירועים חשובים כמו גמר המונדיאל בגרמניה ובארגנטינה, המחאה בהונג קונג, המחאה באוקראינה, טור דה פראנס, היתה השפעה ניכרת במדינות הרלוונטיות. עם זאת, בוולנטיינז דיי למשל לא נרשמה ניכרת בירידה בצפייה. בסך הכל ניכר כי כשזה נוגע למשפחה, להזדמנות למצוא בני זוג פוטנציאלים ולאירועי ספורט, נזכרים צרכני הפורנו שיש עולם שם בחוץ ודואגים לעלות אליו ולהתאוורר לכמה שעות, עד שיחזרו לכוכבת הפורנו האהובה עליהם.